Ebegümeci Kavurması

Ebegümeci Kavurması

En pratik Muğla yemeklerinden Ebegümeci kavurması tarifini yöresel lezzet taşıyıcılarımızdan Ayşe Avcı’nın yorumu ve özel tarifi ile mutfaklarınıza getirdik. yöresel lezzetlerimizden...

Ebegümeci Kavurması...
Yöresel Lezzet Taşıyıcısı "Ayşe Avcı"
 
Ege mutfağında ot yemekleri meşhurdur. En iyi ot yemeklerinden Ebegümecinin de o kadar çok yemek çeşidi vardır ki… Muğla mutfağında ebegümeci yemeklerinden biri de Ebegümeci kavurmasıdır. 
 
Peki bu güne kadar evinizde en iyi yöresel lezzetlerimizden Ebegümeci kavurması yapmayı denediniz mi?
 
Ebegümeci Kavurması...
En pratik Muğla yemeklerinden Ebegümeci kavurması tarifini yöresel lezzet taşıyıcılarımızdan Ayşe Avcı’nın yorumu ve özel tarifi ile mutfaklarınıza getirdik.
 
Ebegümeci Kavurması...
İki baş soğanı soteledim. Üzerine doğradığım otlarımı koydum. Dört beş adet kuru biber ve bir avuç bulguru ilave edip karıştırdım. Yavaş yavaş üzerine şu serperek pişirdim. 
 
Ebegümeci Kavurması...
Ateşten almadan önce arapsaçı'nı (biz sıra deriz) ilave edip şöyle bir çevirip ocaktan aldım.  
 
Ebegümeci Kavurması...
Yanına yoğurtluysa yağda kuru biber, yok eğer limonluysa ütme biber deriz ocakta kuru biber közleriz. Yapanlara ve yiyenlere afiyet olsun.
 
Ebegümeci Kavurması...
Geleneksel Türk mutfağında Yöresel Lezzet Taşıyıcılarından Ayşe Avcı ‘ya mevcut bilgileri dahilinde mutfağımıza katkılarından dolayı teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz...


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler