Muğla Mutfağında Kabak Mücver Nasıl Yapılır?

Muğla Mutfağında Kabak Mücver Nasıl Yapılır?

En İyi Mücver Tariflerinden Muğla Mutfağında Kabak Mücver Nasıl Yapılır? Muğla Yemek Kültürü ve yemek arşivindeki en iyi Mücver...

Muğla Mutfağında Kabak Mücver Nasıl Yapılır?Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim üyesi ve Mutfak araştırmacısı şef "Selma Atabey"e Mutfak Kültürümüze olan katkıları ve ilgili çalışması için Türk Aşçı Haberleri olarak teşekkür eder profesyonel kariyerinde başarılar dileriz...
 
En İyi Mücver Tariflerinden Muğla Mutfağında Kabak Mücver Nasıl Yapılır; 
Muğla Mutfak Kültüründe Kabak Mücver Tarifi;
Muğla Yemek Kültüründe Kabak Mücver İçin Kullanılan Malzemeler;
 
*     2 Adet Kabak
*     2 Adet Taze Soğan
*     Bir Kaç Sap Isıra
*     1/3 Demet Dereotu
*     1/3 Demet Maydanoz
*     4 Kaşık Lor Peyniri
*     2 Adet Yumurta
*     4 Kaşık Un
*     Tuz Ve Karabiber
*     Kızartma İçin Sıvıyağ
*     Servis İçin Sarımsaklı Yoğurt
 
Muğla Mutfağında Kabak Mücver Nasıl Yapılır?En İyi Muğla Yemeklerinden Kabak Mücver Yapılış Tarifi;
Rendelenmiş kabak (suyu sıkılmış) doğranmış soğan, maydanoz, dereotu, sıra ve diğer malzemeler karıştırılır. Kızgın yağ içerisine kaşık ile dökülüp şekillendirilir. Bir tarafı pişince diğer tarafı çevirilerek pişirilir. Kağıt havlu üzerine alınıp fazla yağı emdirilir. Sarımsaklı yoğurt ile servis edilmesi tavsiye edilir.
 
Türk Aşçı Haberleri Olarak;
Mutfak araştırmacısı ve Şef Selma Atabey'in yemek arşivindeki en iyi Mücver tariflerinden Yöresel mutfaklardaki Yöresel yemeklerden zengin yemek menülerinizde de kullanabileceğiniz sizler için derlediğimiz Türk Mutfağında bu nefis ve lezzetli Muğla yemek kültüründe "Kabak Mücver" tarifini denediğinizde yorumlar bölümünde sizlere daha iyi hizmet edebilmek amacı ile düşüncelerinizi bizimle ve vesilesi ile takipçilerimiz ile paylaşırsanız seviniriz.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler