Türk Mutfağından Özel & Nefis Bir Yemek “Hindi Sarma” Tarifi

Türk Mutfağından Özel & Nefis Bir Yemek “Hindi Sarma” Tarifi

Modern Türk Mutfağında hindi eti sonradan kazanılmış bir yemek çeşidi olsa da son yıllarda yöresel mutfaklarda da farklı çeşitlerde yapılan ve sevilen..

Modern Türk Mutfağında hindi eti sonradan kazanılmış bir yemek çeşidi olsa da son yıllarda yöresel mutfaklarda da farklı çeşitlerde yapılan ve sevilen bir yemek haline gelmiştir. Özellikle ege mutfağında sebzeli hindi, meyveli hindi ve fırında hindi tarifleri ile sofralar şenlenmektedir.
 
İste Sizlere  Türk Aşçı Haberleri Olarak Yöresel Mutfaklarda Tercih Edilen hindi tariflerinden Biri Olan“Hindi Sarma” Tarifini Sunuyoruz.
 
Türk Mutfağından Özel Ve Nefis Bir Yemek “Hindi Sarma” Tarifi
Hindi Sarma Kullanılan Malzemeler
 
*     Hindi, Bütün 5 Kg 
*     Tuz 10 G 
*     Ayçiçek Yağı 100 Ml 
*     Yoğurt, Sade 50 G 
*     Krema 40 Ml 
*     Kuru Kayısı 180 G 
*     Kuru Erik 180 G 
*     Dolmalık Fıstık 50 G 
*     Havuç 500 G 
*     Brokoli 300 G 
*     Karnıbahar (İnce Doğranmış) 400 G 
*     Maydanoz, Düz 10 G
*     Yaban Mersini 200 G
 
ANADOLU MUTFAĞIHindi Sarma Hazırlanış Tarifi
Hindiyi kemiklerinden düzgün bir şekilde bütün olarak açın.
Ocakta tencere içinde Krema ve yaban mersinini 5 dk kısık ateşte kaynatın ve blender yardımı ile püre haline getirin.
Kuru kaysı, kuru erik, dolmalık fıstık ve yaban mersini püresini karıştırın.
Ayrı bir kabın içinde, tuz, ayçiçek yağı, yoğurt homojen olana kadar karıştırın ve hindiyi marine edin.
Hazırlanan kuru meyve karışımını hindinin içine koyun, rulo olarak sarın ve hindi sarmalarını aleminyum folyo ile tekrar sarın, 180 derece fırında 3-4 saat arası pişirin.
Havuçları fırında buharda yumuşayana kadar pişirin ve püre haline getirin.
Karnıbaharı tavada soteleyin ve maydanoz ilave edin, brokoliyi haşlayın.
Ocakta tencere içinde 300 ml suyu kaynatın ve ayrı bir kabın içinde 200 ml soğuk su ile homojen hale getirin, kaynayan suya ilave edin.
Kısık ateşte 2 dk kaynatın ve servise hazır hale getirin.
 
Not;
Türk Aşçı Haberleri Olarak Sizler İçin Hazırlamış Olduğumuz Bu Tarifi Denediğinizde Yorumlar Bölümünde Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşırsanız Çok Seviniriz.
 
Not;
Türk Aşçı Haberleri Olarak tüm takipçilerimize şimdiden iyi bayramlar dileriz… İnternet üzerinde yapmış olduğumuz bir araştırmada sizlere layık bulduğumuz “Türk Mutfağından Özel Ve Nefis Bir Yemek “Hindi Sarma” Tarifi” ile ilgili alternatif bir videonun sunumundan da faydalanabilirsiniz. 
 Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler