Pekmezli Kabak Aşı Tarifi

Pekmezli Kabak Aşı Tarifi

Geleneksel Türk Mutfağı ve Yöresel Mutfaklardan Pekmezli Kabak Aşı Tarifi; Soğanlar ince ince doğranır ve yağda kavrulur. Üzerine su ve pekmez ilave...

Geleneksel Türk Mutfağı ve Yöresel Mutfaklardan  Pekmezli Kabak Aşı Tarifi
Pekmezli Kabak Aşı Tarifi Malzemeler: 
 
*      1 Kg. Kabak 
*      1⁄2 Kg. Pekmez 
*      2 Baş Soğan 
*      2 Kaşık Zeytinyağı 
*      250 Gr. Su 
 
Geleneksel Türk Mutfağı ve Yöresel Mutfaklardan Pekmezli Kabak Aşı Hazırlanış Tarifi :
Soğanlar ince ince doğranır ve yağda kavrulur. Üzerine su ve pekmez ilave edilip, kaynadıktan sonra doğranmış olan kabaklar ve tuz ilave edilerek pişirilir. 
 
Geleneksel Türk Mutfağı ve Yöresel Mutfaklardan Pekmezli Kabak Aşı Tarifi Servis :
Sıcak veya soğuk olarak servis yapılabilir. 
 
Türk Aşçı Haberleri İlgili Tarif İçin Alternatif Tavsiye;
Sizler için İnternet üzerinde yapmış olduğumuz bir araştırmada takipçilerimize layık bulduğumuz “Kabak Aşı” ile ilgili alternatif bir videonun sunumundan da faydalanabilirsiniz
 
 
Türk Aşçı Haberleri Olarak;
Türk aşçı haberleri olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu nefis ve lezzetli yemek tariflerini denediğinizde sayfanın en altında bulunan yorumlar düşüncelerinizi yazarak bizimle paylaşırsanız seviniriz.

 Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Yorumlar

  • Yorumlayan: Uğur Derin
    10/5/2018

    Kabağa bayılan birisi olarak söyleyebilirim ki müthiş..

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler