"Girişimci Kadınlar" ve "Kadın Kooperatifleri" KEPEZ

Kadın el emeğinin değerlendirilmesinde kadın kooperatiflerinin öneminin her geçen gün arttığını belirterek, Çanakkale Belediyesi tarafından yürütülen yerel kalkınmaya..

 
Kepez Belediyesi Turhan Mildon Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen programa Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay başta olmak üzere kurum ve kuruluş temsilcileri, kadın girişimciler ve kadın kooperatifleri temsilcileri katıldı. 
 
Türk aşçı haberleri ve güncel mutfak haberleri olarak turizm haberlerinde edinmiş olduğumuz bilgilere göre, 
 
Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, programda yapmış olduğu konuşmasındaki sözlerine 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak başladı. 
 
Mutluay, kadın el emeğinin değerlendirilmesinde kadın kooperatiflerinin öneminin her geçen gün arttığını belirterek, Çanakkale Belediyesi tarafından yürütülen yerel kalkınmaya yönelik çalışmalara ilişkin de bilgiler verdi. 
 
Mutluay, bu çalışmalar kapsamında kooperatif çalışmalarının da desteklendiğini sözlerine ekledi.
 
Katılımcılarla önerilerini de paylaşan Mutluay, rekabet üzerinden değil, ilin marka değerlerini ön plana çıkaracak yapılacak üretimler üzerinden yol alınmasının ve aynı zamanda çok sayıda kooperatif yerine küçük yapıların birleşerek güçlü bir üretim oluşturmasının önemli olacağının altını çizdi.
 
Konuşmaların ardından Çanakkale Belediyesi Yerel Kalkınma Biriminin çalışmalarının sunumu da yapılırken, ardından girişimci kadınlarımız ve kadın kooperatiflerinin deneyimlerinin ve tecrübelerinin paylaşıldığı panel gerçekleşti. Program, katılımcılara teşekkür belgesi takdim edilmesi ile son buldu.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler