En İyi Kahvaltılar

En İyi Kahvaltılar "İçin" Muğla Mutfağından Sibek Kavurması

Muğla mutfak kültüründe Sibek Kavurması nedir? En neşeli ve muhteşem yöresel kahvaltılar için Sibek Kavurması nasıl yapılır? En güzel yumurtalı...

En İyi Kahvaltılar "İçin" Muğla Mutfağından Sibek Kavurması...
Levent Uygur
 
Muğla mutfak kültüründe Sibek Kavurması nedir? En neşeli ve muhteşem yöresel kahvaltılar için Sibek Kavurması nasıl yapılır? En güzel yumurtalı yemeklerden Sibek Kavurması için gereken malzemeler nelerdir?
 
İste sizlere en meşhur Muğla yemeklerinden Sibek Kavurması tarifini Türk mutfağı sevdalılarından Levent Uygur’un kaleminden ve Muğla Yemekleri Kültür Paylaşım Grubundan mutfaklarınıza getirdik.
 
Günaydınlar Değerli Hanımefendiler, Beyefendiler... 
 
En İyi Kahvaltılar "İçin" Muğla Mutfağından Sibek Kavurması...
Bende sabah kahvaltıma SİBEK kavurması yaparak başladım. Önce soğanları yıkadım ve bir tutam tuz ve yarım çay bardağı sızma zeytinyağı ile yeşil rengini koruyacak şekilde kavurdum. 
 
Bir çukur tabak ‘da 3 yumurta azıcık tuz ve karabiberle ile yumurtaların sarısını kaybolmayacak şekilde çırptım. Kavurduğum soğanların üzerine döktüm. 
 
Ocak ‘da kısık ateşin üzerinde kapağını kapatarak pişirdim. Üzerine pul biber ektim. Porselen demlik ‘de demlediğim çay ile masaya servis ettim. Soğanlar kendi üretimimdir. 
 
En İyi Kahvaltılar "İçin" Muğla Mutfağından Sibek Kavurması...
Bütün Arkadaşlarıma Afiyettt Şifalar Olsun. Gününüz Sağlık Dolu Çok Güzel Olsun, Selamlar


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler