Mamzana Tarifi

Mamzana Tarifi

Yöresel Mutfaklarımızda Yapılan Soguk, ılık İştah Açıcılarımız dan Olan Mamzana Yöresel Mutfaklarımızda Yapılan Soguk, ılık İştah Açıcılarımızdan Olan Mamzana, Zaman...

Mamzana Yöresel Mutfaklarımızda Yapılan  Soguk, ılık İştah Açıcılarımızdan Olan Mamzana, Zaman Zaman Osmanlı Saray Mutfağında Önemli Menülerin İçerisinde İştah Açıcılar, Zeytinyağlılar Başlığı Adi Altında  Kendi  Kategorisinde Yerini Almıştır.
 
Yöresel Mutfaklarımızdan Mamzana Tarifi
Yöresel Mutfaklarımızdan Kullanılan Malzemeler 
 
*    1 Kg. Kırmızı Patlıcan 
*    4-5 Domates Sarmısak
*    Yeşil Sivri Biber, 
*    1 Demet Maydanoz 
*    Zeytinyağ, 
*    Limon 
 
Yöresel Mutfaklarımızdan Mamzana Yapılış Tarifi
Patlıcanlar ve biberler ateşte közlenip küçük olmayan parçalara dönüştürülür.
Domateslerin kabukları soyulup küçük parçalar haline getirilip, içine maydanoz, dövülmüş sarmısak, zeytinyağ ve limon karıştırılarak tümü tekrar karıştırılır. 
 
Türk Aşçı Haberleri İlgili Tarif İçin Alternatif Tavsiye;
Sizler için İnternet üzerinde yapmış olduğumuz bir araştırmada takipçilerimize layık bulduğumuz Nefis Ve Lezzetli Zeytinyağlılar'ımızdan Harika Bir Tarif Olan “Mamzana” ile ilgili alternatif bir videonun sunumundan da faydalanabilirsiniz
 
 
Türk Aşçı Haberleri Olarak;
Türk aşçı haberleri olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu nefis ve lezzetli yemek tariflerini denediğinizde sayfanın en altında bulunan yorumlar düşüncelerinizi yazarak bizimle paylaşırsanız seviniriz.

 Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler