İftar Sofralarında Sirkeli Salatayı Eksik Etmeyin

İftar Sofralarında Sirkeli Salatayı Eksik Etmeyin

Ramazan ayında uzun süren açlık, tansiyon ve kan şekeri düzeylerinde olumsuzluğa yol açabiliyor. Yaşanan uzun süren açlık daha fazla yemek yenmesine neden oluyor...

İftar Sofralarında Sirkeli Salatayı Eksik Etmeyin
 
Ramazan ayında bulunduğumuz bugünlerde uzun süren açlık sonrası hızlı tükettiğiniz yemekler sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Sirkenin sağlığa etkisi ise Ramazan’da da kendini gösteriyor. En lezzetli İftar sofralarınızda bulunduracağınız sirkeli salata tariflerinde hem midenize hem de kan şekeri düzeyine olumlu etki ediyor.
 
Ramazan ayında uzun süren açlık, tansiyon ve kan şekeri düzeylerinde olumsuzluğa yol açabiliyor. Yaşanan uzun süren açlık daha fazla yemek yenmesine neden oluyor. Bu dönemi sağlıklı ve dengeli geçirmek için iftarda çorbanızı içtikten sonra ana yemeğe geçmeden önce yiyeceğiniz elma sirkeli salata, kan şekerinizin dalgalanmasını önleyerek açlık krizine girme riskinizi düşürüyor ve tokluk hissini artırıyor.
 
Sağlığımız için Bağışıklık sistemini destekleyen, vücudun kötü bakterilerle mücadele etme kapasitesini artıran Fersan sirke, sindirim sürecinin daha hızlı işlemesine ve uzun süre tokluk hissi vererek kilo kontrolüne yardımcı oluyor. Ayrıca sirkenin kan basıncını düşürmesi, kalp damar hastalıklarının riskini azaltması, antioksidan kapasitesi gibi insan sağlığı üzerine birçok olumlu etkisi bulunuyor.
 
İftar Sofralarında Sirkeli Salatayı Eksik Etmeyin
Fersan Hakkında: 
 
1978’den beri üretim faaliyetleri gösteren köklü bir şirket olarak Fersan, ürünlerinin imalatı sırasında gıda güvenliği ve kaliteyi ön planda tutarak güçlü tedarik zinciriyle ürünlerin doğallığını gözetmektedir. 
 
Sürdürülebilir yönetim anlayışıyla, sözleşmeli tarım yaptıkları çiftçilerine verdiği eğitimler ve periyodik olarak tarlalara gerçekleştirilen kontroller ile ürünlerini tohumdan pakete kadar takip ederek doğallıklarını izleyebilmektedir. 
 
Fersan, Almanya önde olmak üzere Avrupa Birliği, ABD, Türk Cumhuriyetleri, Arap ülkeleri, Avustralya, Rusya, Japonya, İsrail, gibi yaklaşık 40 ülkeye ihracat gerçekleştirmekte ve her geçen yıl ülke sayısını artırmaktadır.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler