Girişimci Kadınlarımız Ata Tohumlarına Sahip Çıkıyor...

Girişimci Kadınlarımız Ata Tohumlarına Sahip Çıkıyor...

Girişimci kadınlarımız tarafından üretilen Organik Mutfak Ürünleri Gastronomi Turizmine de destek oluyor. katkısız ve organik tarım faaliyetleri, ihtiyaç sahipleri...

Girişimci Kadınlarımız Ata Tohumlarına Sahip Çıkıyor...
 
Ata tohumlarından üretilen domatesler, salça olarak ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor.
 
Gemlik Belediyesi tarafından, tohumları ayrıldıktan sonra ilçede faaliyet gösteren girişimci kadın derneklerine dağıtılan organik ve katkısız domatesler, dernek üyeleri tarafından salça haline getirildi. Kışlık salçalar, belediye ve dernekler aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya başlandı.
 
Gemlik'te dayanışmayı ön plana çıkaran önemli bir çalışma daha gerçekleşiyor. Gemlik Belediyesi'nin Adliye köyü üstlerinde kendi mülkiyetinde bulunan tarlada başladığı katkısız ve organik tarım faaliyetleri, ihtiyaç sahiplerine kışlık ürün olarak geri dönüyor.
 
Girişimci kadınlarımız tarafından üretilen Organik Mutfak Ürünleri ve  Gastronomi Turizmine de destek oluyor...
 
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından tarım ilacı ve herhangi başka bir kimyasal madde kullanılmadan ata tohumlarından üretilen domatesler, gelecek yıl yeniden faydalanılmak üzere çekirdeklerinden ayrılmıştı. Tohumları ayrılan ve salçalık hale gelen yaklaşık 500 kilo domates, faaliyetleri ve yardım çalışmaları ile gerek Gemlik'te gerekse Bursa'da dikkat çeken tüm Gemlikli girişimci kadın derneklerine hediye edilmişti. 
 
Dernek üyeleri, sağlık tedbirlerine uyarak hijyenik şartlarda kilolarca domatesi kaynatıp salça haline getirdi.  Salçaları kendilerine değil, ilçedeki ihtiyaç sahiplerine ayıran dernek üyeleri Organik Mutfak Ürünleri anlamında, kavanozlarca salçayı yine ücretsiz olarak belirlenen ailelere ulaştırmaya başladı. Dernek üyeleri, böyle anlamlı bir çalışmaya sebep olduğu için Gemlik Belediyesi'ne teşekkür ettiler.
 
Başkan Sertaslan: "Girişimci kadınlar dayanışmanın önemli bir örneğini gösteriyor"
 
Girişimci kadın derneklerinin "Girişimci kadınlarımız" Gemlik'e hareket kattığını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, "değerli hanımlar kendi ürünlerini hemşerilerimiz ile buluşturarak hem yöresel lezzetlere dikkat çektiler hem de üretime katılarak oldukça önemli çalışmalar gerçekleştirdiler. Biz de Gemlik Belediyesi olarak tüm derneklere eşit gerçekleştirmeye dikkat ettiğimiz desteğimizi sürdürüyoruz. 
 
Tohumlarını ayırdığımız domatesleri kendilerine teslim etmiştik. Onlar da kilolarca domatesi salça haline getirdiler. Üretilen çok miktarda salça derneklerin kendi ürünlerinde kullanılmayacak, dayanışmanın önemli bir örneği olarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaşacak. Bu güzel çalışmaya katkı sağladığımız için bizler de mutluyuz" şeklinde konuştu. 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler