Karadeniz Mutfağından Evde

Karadeniz Mutfağından Evde "Mamalika" Nasıl Yapılır?

Yöresel mutfaklarımızda ve geleneksel Türk Mutfağında bir çok yemek ismi şaşırtıcı ve enteresandır. Her birinin mutlaka ayrı ayrı yemek hikayeleri...

Karadeniz Mutfağından Mamalika 'yı Denediniz mi?
 
Yöresel mutfaklarımızda ve geleneksel Türk Mutfağında bir çok yemek ismi şaşırtıcı ve enteresandır. Bu lezzetli ve nefis yemeklerin Her birinin mutlaka ayrı ayrı yemek hikayeleri vardır. Bu gün ilginç yemek isimleriden "Mamalika" ve tarifini Türk Aşçı Haberleri olarak sizlerin sofralarına taşımak ve sizlerle paylaşmak istedik.
 
Mamalika ya da mamaliga, Kafkasya’da ve Romanya, Moldova gibi ülkelerde çok sık karışımıza çıkan bir mısır unu püresi. Polenta ve kuymakla da akraba diyebileceğimiz mamalika, Türkiye’de de özellikle Karadeniz Bölgesi’nin farklı şehirlerinde farklı tariflerle yapılabiliyor. Sizin için mamalikanın malzemelerini ve yapılış aşamalarını aşağıda sıraladık. Çok beğeneceğinizden eminiz…
 
"Anadolu Mutfağında" İsimleri tuhaf ama hepsi gerçek ve hepsi lezzetli ilginç salatalar, şaşırtıcı tatlılar ve enteresan yemekler. İşte Yöresel "Karadeniz mutfağından" tadıyla olduğu kadar ismiyle de hafızalara kazınacak tok tutan sahur menülerinizde 'de deneyecileceğiniz   "Mamalika" nasıl yapılır? "Mamalika" nereye aittir?" "Mamalika" evinizde yapmak istermisiniz? Yöresel lezzetlerden "Mamalika" tarifinde kullanılan malzemeler nelerdir?
 
En İyi İftar ve Sahur Menülerinden Evde Mamalika Nasıl Yapılır?
Karadeniz Mutfağından Mamalika'da Kullanılan Malzemeler;
 
*     1 Litre Su 
*     200 Mısır Unu 
*     200 Gr Margarin 
*     250 Gr Beyaz Peynir 
*     1 Çay Kaşığı Kırmızı Biber 
*     1 Çay Kaşığı Tuz 
 
ilginç yemek isimleriden Mamalika Hazırlanış Tarifi
Su ve tuzu kaynatın. İçine mısır unu ilave edip, karıştırarak katılaşana dek pişirin. 
Tepsiye döküp, üzerine rendelenmiş peynir serpin ve kızdınlmış biberli yağı gezdirin. 
Sıcak servis yapın.
 
Türk Aşçı Haberleri Olarak;
İlginç Tatlı İsimleriden ve Yöresel yemek çeşitlerinden sizler için derlediğimiz Türk Mutfağında bu nefis ve lezzetli Evde "Mamalika" tarifini denediğinizde yorumlar bölümünde sizlere daha iyi hizmet edebilmek amacı ile düşüncelerinizi bizimle ve vesilesi ile takipçilerimiz ile paylaşırsanız seviniriz.
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler