Batman İçli Köfte (Kütülk) Tarifi

Batman İçli Köfte (Kütülk) Tarifi

Batman İçli Köfte (Kütülk) Tarifi ; Soteleşen soğan yağda öldürülür. Kıyma ilave edilir, kavrulur...

 
Batman İçli Köfte (Kütülk) Tarifi - Batman
Malzemeler:
 
*   ½ Kg. İnce Bulgur 
*   ½ Kg. Yarma İrmik (Sımeyt) 
*   Tuz 
*   Kişniş: 1 Yemek Kaşığı (Dövülmüş Olarak) 
 
Batman İçli Köfte (Kütülk) Tarifi İç Malzemeleri: 
*   4 Büyük Baş Sotelenmiş Kuru Soğan 
*   ½ Kg. Kuzu Kıyma 
*   ½ Demet Maydanoz 
*   Karabiber 
*   Yenibahar 
 
(Not: Arzu edilirse ceviz içi eklenebilir)
 
Batman İçli Köfte (Kütülk) Tarifi Hazırlanış Tarifi :
Soteleşen soğan yağda öldürülür. Kıyma ilave edilir, kavrulur. Maydanoz, tuz, karabiber ve yenibahar ilave edilip soğumaya bırakılır. Dış malzemeler bir tepside ½ saat ıslatılıp dinlendirilir. Daha sonra iyice yoğrulur. 
 
Orta yumuşaklıkta bir hamur elde edilir. ½ saat dinlendirildikten sonra ceviz büyüklüğünde bezeler alınıp köfteler açılır. İçine hazırlanan harç konup kapatılır. Tuzlu ve az yağ ilave edilmiş suda 10-15 dakika kaynatılır. Yüzeye çıkanlar toplanıp servis tabağına konur.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler