Mardin'de 27 Kadın Girişimcilik Sertifikası Aldı

Mardin'de 27 Kadın Girişimcilik Sertifikası Aldı

KOSGEB işbirliğiyle yapılan girişimcilik kursuna katılan 27 kadın sertifikalarını aldı. Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın...

Mardin'de 27 Kadın Girişimcilik Sertifikası Aldı
Adnan Koçhan
KOSGEB işbirliğiyle yapılan girişimcilik kursuna katılan 27 kadın sertifikalarını aldı. Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı’nda düzenlenen sertifika töreninde kadınların heyecanı gözlerinden okundu.
Mardin Büyükşehir Belediyesi MARMEK kursları ile şehirde yaşayan kadınların meslek edinmelerine katkı veriyor. Birçok farklı alanda açılan kurslara kadınlar yoğun ilgi gösterirlerken, eğitim alan kadınlar ise sertifikalarını alıyor. Bu bağlamda verilen kurslardan birisi de girişimcilik kursu oldu.
Kadınlara desteklerimiz devam ediyor
Konu hakkında açıklama yapan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Amacımız kadınlarımızın iyi yerlere gelmelerin sağlamaktır” dedi. Bu nedenle kadınların meslek edinmelerini önemsediklerini dile getiren Yaman,  “İlimizde kadın dostu çalışmalara önem veren bir yapıda projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu konuda çalışmalarımızı ara vermeden sürdürmekteyiz. 
En önem verdiğimiz projelerden birisi ise kadınlarımızın ekonomik hayatta var olmaları için meslek edinmeleridir. Bu konuda kurduğumuz MARMEK ile önemli işler yapmaktayız. Şehrimizde yaşayan kadınlar meslek  edinmeye başlamakla beraber ev ekonomilerine katkı veriyorlar. Açtığımız girişimcilik kursunda da kursiyerlerimiz başarılı olarak sertifikalarını aldılar” ifadesini kullandı.
Girişimcilik ruhu ortaya çıkıyor
Kursla kadın girişimcilere fırsat verildiğini anlatan Yaman, “Devletimiz özellikle gençlerin ve kadınların girişimcilik ruhunu ortaya çıkarmak için destekler vermektedir. Bunlardan birisi ise KOSGEB destekleridir. Biz de girişimci kadınlarımızın hayallerini gerçekleştirmeleri için girişimcilik kurslarını hayata geçirdik. 
Kursumuzda 27 kadın sertifika alarak bu konuda ilk adımı atış oldu. İnanıyoruz ki yakın zamanda sertifikalarını alan kursiyerlerimiz kendi işyerlerini açmış olacaklar. Bu vesileyle kadın dostu çalışmlara devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek isterim” diyerek sözlerini noktaladı. 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler