Dostlarım, Ustalarım, Şeflerim; Önce Sağlık...

Seyfi Ali ERŞAHİN
Yazar:Seyfi Ali ERŞAHİN
Bu yazı

 
Sevgili Dostlarım, ustalarım, şeflerim, naif ve zarif ev hanımları ve genç öğrenci kardeşlerim hepinize sağlıklı huzurlu mutlu bereketli ve sevgi dolu bir akşam dilerim. Akşamınız sağlıklı, huzurlu, bereketli ve mutlu olsun. 
 
Evinizden bereket, yüzünüzden gülücük kalbinizden, sevgi eksik olmasın.
 
Sevgili dostlarım yazımın başlığı önce sağlık. Neden mi çünkü geçen sene bu günlerde gerçekten var olma veya yok olma gibi ikilem arasındaydım. Öncelikle Muğla araştırma hastanesinde anjiyo oldum. 
 
Ancak daha hasta yatağından kalkmadan sevgili. Doktorum Köksal bey bana bu anjiyonum bana fayda sağlamayacağını ve ilk atakta risk bulunduğunu ve acilen by pass olmam gerektiğini söyledi. İnanın şok olmuştum. 
 
Ancak yapacak bir şeyim olmadığını başka çaremin olmadığını kabullenip açık kalp ameliyatı olacağımı bildirdim. Tabi bazen insan ister istemez olayların akışına kendini bırakırmış bende öyle yaptım. 
 
Uzunca süren bir ameliyat 14 saat sonrası uzunca bir zamanda kendime gelebilmek için beklemişim. Hiç birisini hatırlamıyorum. Sadece ayıldığımda bana bakan kontrole gelen hemşire hanımı boğmak istemişim. Narkozun etkisinden ne yaptığımı bilmiyorum.. 
 
Çok kez özür diledim hemşire hanım beni affetsin. Ve kendime geldikten sonra yavaş yavaş hiç hareket etmeden sırtım yere gelecek şekilde uzunca bir zaman yaklaşık 2 hafta yattım. İnanın popolarım delik deşik yara olmuştu. 
 
Allah kimseye bu acıları çektirmesin. Daha sonra yogun bakımdan normal odaya geçtim. Tabiki ilaç ve doktor kontrolü devam ediyor ağrılarda. Devam ediyordu. 
 
Daha sonra evime geldim ve o günden beri sağlığımla ilgileniyorum ve saglıgın önemini hiç aklımdan çıkarmıyorum. Siz siz olun genç veya yaşlı sağlığınızın kıymetini iyi bilin.
 
Hepinize Sağlıklı Günler Dilerim...
 
Önce Sağlık


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.