Mesleki Bilginizi Paylaşın…

Şef Hatice Akman
Yazar:Şef Hatice Akman
Bu yazı

Mesleki Bilginizi Paylaşın… 
 
Bilginizi paylaşınca siz tükenmezsiniz…
 
Eğer ustamın öğrettikleriyle kalsaydım bende cimrilik yapar yanımda çalışan arkadaşlarımla hiç bir bilgiyi paylaşmazdım.
 
Ustamın öğrettikleri bana yeter diye bilirsiniz, bilgilerinizi paylaşmazsınız, olabilir bunu yapanlar var tabi ki, ama eski kafalı, kendini geliştirememiş bir usta olarak kalırsın.
 
Yeniliklere açık ol, dene, öğren, öğret bilgilerini mezara götürme…
 
Öğrencilere, yanındaki gençlere destek ol, inan zarar görmezsin...
 
Arkamdan (...... Bize bir şey öğretmedi gizli gizli yaptı......)  kötü söz edeceklerine "Allah razı olsun" ne öğrendiysem ustamdan öğrendim diye dua etsin…
 
Yeni bir şeyler deneyin yeni bir şeyler araştırın.
 
Bildiğim her şeyi herkesle paylaşırım azalmadım, yüceldim çok şükür…
 
Deneyin kaybetmezsiniz…
Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve "kaynak gösterilse" dahi iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz ve başka bir yerde yeniden yayıma konulamaz.