Yöresel Yemek Reçetelerimiz Yozlaştırılıyor !!!

Şef Hülya Duranoğlu EROL
Yazar:Şef Hülya Duranoğlu EROL
Bu yazı

Yöresel Yemek Reçetelerimiz Yozlaştırılıyor !!!
FOX TV bu sabah "BAT" yaptık dedi. bir blogger bir zamanda belediyeler de yemek kursları veren hocanım.
 
Asla değiştirilmemesi gereken yöresel malzemeleri olan, geleneksel çok sevilen lezzettir “BAT” ne reçetesine uygun, nede sunum şekli, çok alakasız malzemeler ve reçetesi yozlaştırılmış, uydurulmuş.....
 
Tokat yöresel mutfağından "BAT":
Tokat ’ın yöresel özel lezzetidir ve yemek kültürüne yapılan büyük hata, saygısızlık, ihanettir. Televizyon kanalları yöneticileri, yapımcılar, sunucular, programlarında, yemek ve mutfak konusunun meraklı iyi seyirci kitlesin izlenirliği, seyrediliyor diyerek programa çıkacak çok sıra bekleyenler meraklıları var. 
 
Eli bıçak tutan aşçıyım, şefim diye ceket giyip, malzemesinide getiren, ücrette istemeyenler emek hırsızları olduğu sürece ,kazancım bana kalır, hak yemekten korkmam diyen zihniyetliler ile iyi işler yapılamıyor.
 
Konunun geçmişini gelişimini araştırmamış, okumamış uygulamalarını yapmamış doğru bilgi sahibi olamamış, zamanın modasına uymuş, fikir yürütürken ağzıda laf yapıyor diyerek proğramında yer verenlerde iki ucu keskin bıçak gibi, mutfak ve yemek kültürüne zarar veriyorlar.....! 
 
TÜRKİYE CUMHURİYETİ Mutfak ve Yöresel lezzetlerine bilmeden veya bilerek ihanet ediyor ve yöresel lezzetlerin yozlaşmasına, bozulmasına sonrasında da kavram kargaşasına, yanlış reçeteler kayda alınmasına hizmet ediyorsunuz. “KRAL ÇIPLAK”

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı