Bornova Fuar'da Tescilli Ürünlere Protokol İlgisi

Bornova Fuar'da Tescilli Ürünlere Protokol İlgisi

Terra Madre kısmında ise coğrafi işaret Tescili bulunan Misket Üzümü ve bu üzümden yapılan pestili ile Kınalı Bornova Bamyası ve tescilli yemekler 'imizden bamya kızartması...

Bornova Fuar'da Tescilli Ürünlere Protokol İlgisi ...
 
Bornova Belediyesi 91. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yer aldığı iki ayrı standıyla fark yaratıyor. Terra Madre Anadolu standında yaptığı gastronomi haritamızda tescilli Bornova Misket Üzümü ve Kınalı Bamyası tadımları ile dev organizasyonun lezzet durağı olan Bornova Belediyesi'nin diğer standı ise renkli ve eğlenceli etkinlikleriyle dikkat çekiyor.
 
Bornova Belediyesi de 43 ülkenin katılımıyla gerçekleşen fuarda iki ayrı stantla yer aldı. Stantların biri uzun havuz kenarında bulunan “Belediyeler Sokağı”nda, bulunan standında bilim, sanat ve spor alanlarında etkinlikler yapılırken, Terra Madre kısmında ise coğrafi işaret Tescili bulunan Misket Üzümü ve bu üzümden yapılan pestili ile Kınalı Bornova Bamyası ve tescilli yemeklerimizden bamya kızartması yemekleri tanıtılıyor.
 
Bornova Fuar'da dolu dizgin
 
Bornova Belediyesi'nin Terra Madre alanındaki standını İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır ve Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay da ziyaret etti. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, tadım yaptırdığı misafirlerine ilçenin tescilli ürünleri Misket Üzümü, Bornova Bamyası ve tarımsal alanda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 
Renkli Etkinlikler Belediyeler Sokağı'nda
 
Bornova Belediyesi'nin Belediyeler Sokağı'nda yer alan standı ise birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Bilim, sanat ve spor alanlarında etkinlikler yapıldığı stantta hem yetişkin hem de çocuklar için atölye çalışmaları düzenleniyor. Bu stantta ayrıca dans gösterileri ve müzik dinletileri de gerçekleştiriliyor. 
 
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, bu stantta vatandaşla bir araya geldi, CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr, Kamil Okyay Sındır, Bornova Belediye Meclisi Başkan Vekili Hüseyin Ünal ve İyi Parti Meclis Üyesi Kemal Sevinç ile birlikte pasta kesti.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler