Soğanlı Yumurta Tarifi

Soğanlı Yumurta Tarifi

Soğanlı Yumurta Tarifi, Osmanlı Saray Mutfağında;II. Abdülhamid 'in en çok sevdiği yemek ise “soğanlı yumurta idi. Araştırmacılara göre, II. Abdülhamid, soğanlı yumurtayı en iyi yapan...

Osmanlı Saray Mutfağında; II. Abdülhamid'in en çok sevdiği yemek ise “soğanlı yumurta” idi. Araştırmacılara göre, II. Abdülhamid, soğanlı yumurtayı en iyi yapan kişiyi ödüllendiriyordu. Soğanlı yumurtanın yapılması ve pişirilmesinin çok büyük bir marifet gerektirdiğini ve üç buçuk saatte pişirildiğini anlatan araştırmacılara göre, “Abdülhamit sade yemekleri seviyordu. En çok sevdiği yemek yoğurt ve çılbır (yoğurtlu yumurta) idi.”
 
Soğanlı Yumurta Tarifi
Kullanılan Malzemeler 
 
*    2 Kg. Kuru Soğan
*    8 Yumurta
*    1 Tatlı Kaşığı Karabiber
*    Yeterince Tuz
*    3 Çorba Kaşığı Tereyağ 
 
Soğanlı Yumurta Yapılış Tarifi
Ay gibi doğranmış soğanlar tereyağda pembeleşinceye kadar yaklaşık 2 saat kavrulur,
diğer tarafta yumurta çırpılıp tuz ilavesi ile kavrulmuş soğanın içine dökülerek yumurtanın kesilmemesi için sürekli karıştırılarak pişmesi sağlanır. 
Ateşin altı kapatıldıktan sonra karabiber ilave edilip 5 dakika dinlenmeye bırakılır. 
 
Türk Aşçı Haberleri İlgili Tarif İçin Alternatif Tavsiye;
Sizler için İnternet üzerinde yapmış olduğumuz bir araştırmada takipçilerimize layık bulduğumuz “Soğanlı Yumurta” ile ilgili alternatif bir videonun sunumundan da faydalanabilirsiniz
 
 
Türk Aşçı Haberleri Olarak;
Türk aşçı haberleri olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu nefis ve lezzetli yemek tariflerini denediğinizde sayfanın en altında bulunan yorumlar düşüncelerinizi yazarak bizimle paylaşırsanız seviniriz.

 Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer mesleki haberinizin yada yemek tarifinizin sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki prosedürleri inceleyerek gönderebilirsiniz. Yapılacak kısa değerlendirmeden sonra haberin altında sizin isminiz olacak şekilde içeriğiniz sitemizde yayınlanacaktır.


  • Facebook'ta paylaş

Yorumlar

  • Yorumlayan: Erman Uzun
    26.10.2018 Email: ermanuzun********

    Tadı gerçekten harika admine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı