İçli Köfte Tarifi

İçli Köfte Tarifi

İçli Köfte Tarifi; İnce doğranmış soğan, çam fıstığı, margarin ile kavrulur. Kıymanın yarısı ilave edilir....

İçli Köfte Tarifi
İçli Köfte Tarifi Malzemeler:
 
*  750 gr. Dana kıyması (iki kere çekilmiş)
*  1,5 2 su bardağı ince bulgur
*  3 4 yumurta (1 tanesi, hamura, 2 3 tanesi kızartılırken kullanılacak.)
*  1 avuç ceviz içi, 2 soğan
*  çam fıstığı,
*  kuş üzümü (1'er çorba kaşığı)
*  1 çorba kaşığı margarin
*  1 bardak zeytinyağ veya ayçiçek yağı
*  2 kahve kaşığı karabiber ve tuz
*  2 kahve kaşığı kimyon
*  1 kahve kaşığı kırmızı biber 
 
İçli Köfte Tarifi Yapılışı:
 
İçli Köfte Tarifi İçinin Hazırlanması:
İnce doğranmış soğan, çam fıstığı, margarin ile kavrulur. Kıymanın yarısı ilave edilir. Suyunu çekince, tuz, karabiber, kimyon, doğranmış ceviz, kuş üzümü konup karıştırılır.
 
ince bulgur ile kıymanın diğer yarısı, tuz, karabiber, kırmızı biber ve bir yumurta, ara sıra su serperek iyice yoğrulur.
 
Yumurtadan küçük parçalara ayrılıp avuç içinde parmak yardımı ile mümkün olduğu kadar ince açılır. Hazırlanan iç doldurulup delik kapatılır. Islak avuç içinde sıkılıp düzeltilir.
 
kaynar az tuzlu suda birkaç dakika haşlanır (suyu fazla kaynatmamalı). Delikli kepçe ile alınıp, ılınınca çatalla çırpılmış yumurtaya batırılır. Kızgın yağda kızartılır
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler