loader
Kadın Girişimciliğin Kitabını Yazdılar

Kadın Girişimciliğin Kitabını Yazdılar

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Atça Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri, 'Kadın Girişimcilik ve Pedeofoli'...

Kadın Girişimciliğin Kitabını Yazdılar
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Atça Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri, 'Kadın Girişimcilik ve Pedeofoli' konusunda kitap yazdı. 3 öğrenciden oluşan grubun hazırladığı ‘Amber’ adındaki proje kitabının tanıtımına, seçilen pilot okullarda başlandı.   
 
ADÜ Atça MYO Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri Cahidenur Eraz, Şule Kılıç ve Elif Dinçel, 'Kadın Girişimcilik ve Pedeofoli' konusunda hazırladıkları proje kitaplarını, Aydın’da pilot bir okul seçerek tanıttılar. Genel olarak 7. sınıf öğrencileri için tasarlanan ve yürütülen proje, geçtiğimiz günlerde pilot okulda tanıtıldı. Bununla beraber seçilen pilot okulda, 24 öğrenciye yönelik anket yapıldı. Öğrenciler, şimdinin çocukları, geleceğin bireylerinden kendilerine düşünceleriyle destek vermelerini istedi.  
"Toplumun Bilinçlendirilmesi İçin Uğraşıyoruz"
Yürüttükleri proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Grup Başkanı Cahide Nur Eraz, kadın girişimcilerin destek görmesi gerektiğini vurguladı. Kadınların lugatında eziklik ve muhtaçlık olmadığını söyleyen Eraz, “Ağaç yaş iken eğilir diye düşündük ve proje kapsamında yazmış olduğumuz bu kitapla kadın ve erkeğin eşit olduğunu, kadınlara destek verilirse her şeyin üstesinden gelebilecekleri belirttik. 
Çünkü kadınların lugatında eziklik, muhtaçlık yok. Sadece engeller var. Biz de projemizle bu engellerin aşılması, girişimci kadınların gün yüzüne çıkarılması, artması ve toplumumuzun en temelden bilinçlendirilmesi için uğraşıyoruz. Bu konuda devletimizin ve toplumumuzun da desteğini bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler