Yılın İlk Haftasının Hepimiz İçin Yeni Umutlarla Birlikte...

Şef Ali Rıza DÖLKELEŞ
Yazar:Şef Ali Rıza DÖLKELEŞ
Bu yazı

“Sevdiğim Sözler“
Yılın ilk haftasının hepimiz için yeni umutlarla birlikte, sağlık, huzur ve mutluluk, içinde güzel bir hafta geçirmemizi diliyorum.
 
Bir dostu Hz. Yusuf'u ziyarete geldi bir gün oturup konuştular. Hz. Yusuf başından geçenleri, kuyuda iken çektikleri sıkıntıları dile getirdi.
 
Uzun süre konuşup dertleştiler. Konuşmanın sonunda Hz. Yusuf misafirine:
 
"Söyle bakalım bana ne hediye getirdin, zira dostun evine eli boş gidilmez." dedi.
 
Misafir üzüle sıkıla özür beyan etti:
 
"Sana getirmek için her neye baktıysam, hiçbirini beğenemedim, layık görmedim. Bir altın zerresi alınıp altın madenine, bir damlacık su okyanusa hediye götürülür mü?
 
Sana gönlümü ve canımı hediye olarak getirsem bile Hindistan'a baharat satmaya götürmüş olurum.
 
Senin güzelliğine layık bir hediye bulmam çok zor oldu fakat sonunda sana bir ayna getirmeye karar verdim, ona baktıkça güneş gibi parlayan güzel yüzünü görür, sevinir, beni hatırlarsın." dedi ve getirdiği aynayı çıkararak Hz. Yusuf'a sundu.
 
Hz. Yusuf bu hediyeye çok sevindi.
 
Evet Varlığın aynası yokluktur, yokluğu tercih etki, bilki varlığı bulasın.. 
 
Sevgilerim ile.
Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve "kaynak gösterilse" dahi iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz ve başka bir yerde yeniden yayıma konulamaz.


Benzer Makaleler