En Pahalı Balık

En Pahalı Balık "Somon"

Önümüzdeki günlerde fiyatlar daha da yükselebilir. En çok satılan balık sardalya. Sardalya 'nın kilosu 50 TL, en iyi balık yemeklerinin baştacı palamut tanesi 50 TL, çüpra 120 TL, levrek 150 TL, somon 350..

 
Eskişehir'de balık tezgahları bolluğunu korumaya devam ediyor. Sezonun kapanmasına yakın fiyatların da güncellendiğini söyleyen esnaflar, en pahalı balığın somon olduğu açıkladılar.
 
Uzun yılların ardından Karadeniz’de ilk defa hamsi ve palamut oldukça bol çıktı. Genel olarak bu sezondan memnun olduklarını vurgulayan balıkçılar şu anda tezgâhlardaki en ucuz balığın sardalya, en pahalı balığın ise somon olduğunu söylediler. Yurttaşlar ise en çok sardalyaya rağbet gösteriyor. 
 
Türk aşçı haberleri ve güncel mutfak haberleri olarak balık fiyatları hakkında kaynağından edinmiş olduğumuz bilgilere göre, "Önümüzdeki Günlerde Fiyatlar Daha Da Yükselebilir" 
 
Hava şartlarından dolayı balık fiyatlarının arttığını ve buna bağlı olarak yurttaşın ilgisinin azaldığını söyleyen balık satıcısı Muharrem Şahin, ilerleyen günlerde fiyatların daha da artabileceğini söyledi.
 
Hayvancılık ve su ürünlerinde En çok tercih edilen sardalyanın kilosunun 50 TL’den satıldığını belirten Şahin, “Hava şartlarından dolayı balık piyasası şu anda yavaşladı. Sıcaklıklar artmaya başladı ve fiyatlar da yüksek olduğu için vatandaşın balığa ilgisi azaldı. 
 
Fiyatların yüksek olmasının sebebi, büyük gemiler denizden çekildi ve ufak kayıklar kaldı, önümüz de Ramazan olduğu için şu an fazla balık çıkmıyor. 
 
Önümüzdeki günlerde fiyatlar daha da yükselebilir. En çok satılan balık sardalya. Sardalyanın kilosu 50 TL, en iyi balık yemeklerinin baştacı palamut tanesi 50 TL, çüpra 120 TL, levrek 150 TL, somon 350 TL ve sarı kanatın kilosu 250 TL’den satılıyor” diye konuştu. 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler