6. Alanya Belediyesi Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması

6. Alanya Belediyesi Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Kültür Merkezi'nde 6 ülkeden 615 usta ve öğrenci aşçının...

6. Alanya Belediyesi Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması
Antalya'nın Alanya ilçesinde 6. Alanya Belediyesi Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması başladı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Kültür Merkezi'nde 6 ülkeden 615 usta ve öğrenci aşçının katıldığı yarışmada, Alanya'nın sahip olduğu değerleri tanıtmak için çalıştıklarını söyledi.
 
Alanya mutfak kültürünü de artırmaya çalıştıklarını aktaran Yücel, Alanya mutfağı kültürünü gün yüzüne çıkarmak için üç yıl önce çalışmalara başladıklarını dile getirdi. Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği (AKTAD) Onursal Başkanı Mustafa Nail Gürel ise 2011'de ilkini gerçekleştirdikleri yarışmanın her yıl büyüdüğünü dile getirdi.
 
Yarışmanın bundan sonra daha büyük katılımlarla yapılması için çaba sarf ettiklerini anlatan Gürel, "Yarışmayla aşçılık mesleğini sevdirmek, bize bırakılan kültür mirasımızın devamını sağlamak istiyoruz." diye konuştu.
 
Yarışma, öğrenci aşçı kategorilerinde balık, kuzu, tavuk, makarna, tatlı tabağı ve karma yemek yarışmalarıyla başladı. Organizasyonun ikinci gününde "Mutfak Mirası Alanya" ve yöresel lezzetler yarışacak.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve "kaynak gösterilse" dahi iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz ve başka bir yerde yeniden yayıma konulamaz.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı