Tekirdağ Bahçeköy Barajı'nda Güneş Levreği Bulundu

Tekirdağ Bahçeköy Barajı'nda Güneş Levreği Bulundu

Saray ilçesi Beyazköy Mahallesi Yuvalı Deresi'nde amatör olarak balık tutan vatandaşlar ağlarına daha önce görmedikleri bir tür balığın takıldığını fark ettiler. Ağlarına takılan balığın...

Tekirdağ'da Bahçeköy Barajı'nda Güneş Levreği Bulundu
 
Tekirdağ’ın Saray ilçesinde istilacı ve etçil tür olan Güneş levreği yakalandı.
 
Saray ilçesi Beyazköy Mahallesi Yuvalı Deresi'nde amatör olarak balık tutan vatandaşlar ağlarına daha önce görmedikleri bir tür balığın takıldığını fark ettiler. 
 
Ağlarına takılan balığın türünü merak ederek araştırmaya başlayan vatandaşlar, yakaladıkları balığın diğer türlerin neslini tüketen bir tür olan Güneş levreği olduğunu fark ettiler.
 
Daha önce Tekirdağ'da Bahçeköy Barajı'nda yakalanan gastronomi haritamızda Güneş levreğinin iç sularda ekolojik açıdan ballık çeşitlerinde zararlı balıkların listesinde yer aldığı bildirildi. 
 
Türkiye'de doğal türü olmayan hayvancılık ve su ürünlerinde etçil bir balık olan Güneş levreği (Lepomis Gibbosus) ekonomik değeri olmayıp yerli türlerine ve ekonomik balık türlerine de büyük zararlar verebiliyor. 
 
Uzmanlar tarafından istilacı bir tür olarak Meriç ve Tunca nehirleri ile ülkeye girdiği belirtilen Güneş levreğinin iç sulara kimler tarafından salındığı bilinmiyor.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler