Midyat'ın Coğrafi İşaret'li Ürünleri Nelerdir

Midyat'ın Coğrafi İşaret'li Ürünleri Nelerdir

Midyat Acuru, Midyat İnciri, Midyat Kavunu, Midyat Tandır Ekmeği, Midyat Telkârisi, Midyat Turşusu ve Midyat Zeynebi Üzümü Coğrafi İşaretler listesine dahil edildi. Unesco şehri..

Midyat'ın yedi adet yöresel ürünü coğrafi işaret alarak tescillendi...
 
Mardin'in Midyat ilçesine özgü yöresel ürünlerden yedi tanesi Türk Patent Kurumunca Coğrafi İşaret Belgesi alarak coğrafi işaretli geleneksel ürün olarak tescillendi.
 
Midyat'ta yetiştirilen ve üretilen gastronomi haritamızdaki ürünler için Midyat Kaymakamlığı ve Midyat Belediyesi tarafından yapılan girişim ve çalışmalar sonucunda başvurusu yapılan ürünler Türk Patent Kurumunca Coğrafi İşaret Belgesi ile tescillendi.
 
Midyat ile özdeşleşmiş olan yöresel ürünlerden; 
 
Midyat Acuru, Midyat İnciri, Midyat Kavunu, Midyat Tandır Ekmeği, Midyat Telkârisi, Midyat Turşusu ve Midyat Zeynebi Üzümü Coğrafi İşaretler listesine dahil edildi.  
 
"UNESCO şehri ilçemizi markalaştırma çalışmalarımıza durmadan devam ediyoruz"
 
Midyat Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
Unesco şehri olan ilçemizi markalaştırma çalışmalarımıza durmadan devam ediyoruz. 
 
İlçemizle özdeşleşmiş olan yöresel ürünlerimiz Midyat Acuru, Midyat İnciri, Midyat Kavunu, Midyat Tandır Ekmeği, Midyat Telkârisi, Midyat Turşusu ve Midyat Zeynebi Üzümü'nü Coğrafi İşaretler Listesine dahil ettik. 
 
Belgelerimizi düzenlenen törenle, İlçemiz Midyat'a hayırlı olsun.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler