En İyi Muğla Yemeklerinden Taze Fasulye Kavurması...

En İyi Muğla Yemeklerinden Taze Fasulye Kavurması...

En meşhur yöresel mutfaklarımızdan Muğla mutfağında Taze fasulye kavurması nasıl yapılır? En iyi sebze yemeklerinde Taze...

En İyi Muğla Yemeklerinden Taze Fasulye Kavurması Nasıl Yapılır?
Aynur Şahin
 
En meşhur yöresel mutfaklarımızdan Muğla mutfağında Taze fasulye kavurması nasil yapılır? En iyi sebze yemeklerinde Taze fasulye kavurması yapmanın incelikleri nelerdir? 
 
Bilinen dünya mutfakları arasında vejeteryanların da en cok tercih ettiği ve en iyi Vegan yemekleri arasında da olan Taze fasulye kavurması yapmak istermisiniz?
 
En İyi Muğla Yemeklerinden Taze Fasulye Kavurması Nasıl Yapılır?
 
En İyi Muğla Yemeklerinden Taze Fasulye Kavurması Nasıl Yapılır?
Muğla Mutfak Kültüründe En Meşhur Yemeklerden Taze Fasulye Kavurması İçin Kullanılan Malzemeler Nelerdir?
 
*     Yarım Kilo Taze Fasulye 
*     3 Orta Boy Kuru Soğan 
*     Pulbiber
*     8 Tane Yeşil Ve Kırmızı Karışık Acılı Biber 
 
Vejeteryanların İçin En İyi Vegan Yemeklerinden Taze Fasulye Kavurması Yapılış Tarifi;
 
Yumurtalı yapmak istersek 3 yumurta, bir miktar tereyağı ve karabiber
Fasulyeyi çelik tencereye koyalım. Bir su bardağından bir parmak eksik soğuk su ve bir çitim tuz konularak ağzı kapalı olarak ateşe konur.
 
En İyi Muğla Yemeklerinden Taze Fasulye Kavurması Nasıl Yapılır?
Kaynayınca kısık ateşe alınır. Pişme esnasında karıştırmadan tencere alt üst şeklinde 2-3 kez sallanarak pişme tamamlanır. Haşlama tenceresinde su kalırsa har ateşte çektirilir. Fasülyenin bir miktar diri kalmış olması gerekir. 
 
Teflon tavaya doğranan soğan, biber yarım fincan zeytinyağıyla pembeleştirilir. Pulbiber eklenir. Haşlanmış fasülye konularak 5 dk kadar kavrulur. Yumurtalı devam edeceksek soğan biber kavurma işleminden sonra bir miktar tereyağı koyup fasülyeyi üzerine ekleyip yumurtasını kırıp karabiber eklenir .
 
Gördüğüm kadarıyla merkezde yapana rastlamadım. Dalaman , Köyceğiz , Ortaca yemeği olarak yaygındır. Denemek isteyenlere afiyet olsun. Ev yoğurdu eşliğinde yenilmesi tavsiye edilir.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler