• Türk Mutfağı Yemekleri Türkçe İsimlerle Anılmalı...

    Türk Mutfağı Yemekleri Türkçe İsimlerle Anılmalı...

  • Türk Mutfağı Yemekleri Türkçe İsimlerle Anılmalı...

    Türk Mutfağı Yemekleri Türkçe İsimlerle Anılmalı...


Türk Mutfağı Yemekleri Türkçe İsimlerle Anılmalı...

Yıllardır yerli üretim ve tohum için yaptığımız mücadeleyi pandemi haklı çıkardı. Tafed olarak kurulduğumuz günden bu yana yerli tohumculuğun...

Türk Mutfağı Yemekleri Türkçe İsimlerle Anılmalı...
 
Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) Başkanı şef Zeki Açıköz, yaptığı yazılı açıklamada Organik Mutfak ve Organik Tarım'da yerli üretimin desteklenmesini istedi.
 
Bugün koronavirüs kriziyle mücadele edildiğini dikkat çeken Açıkgöz, “Gelecekte kim bilir küreselleşmenin getireceğini hangi riskleri bertaraf etmek için uğraşacağız. 
 
Geleceğimizi ve çocuklarımızın gıdasını teminat altına almak için tarımsal potansiyelimizi en iyi şekilde kullanmalı, yerli üretimi desteklemeliyiz” ifadelerini kullandı.
 
Yöresel ve geleneksel ürünlere her zamankinden daha fazla sahip çıkmanın kaçınılmaz olduğunu belirten Açıköz, yerli üretime yönelik geç kalmadan atağa geçilmesini istedi.
 
Yemeklerimiz Heryerde Türkçe İsimle Anılmalı
Bu konuda herkese büyük görevler düştüğünü ifade eden Açıköz sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Yıllardır yerli üretim ve tohum için yaptığımız mücadeleyi pandemi haklı çıkardı. TAFED olarak kurulduğumuz günden bu yana yerli tohumculuğun desteklenmesi, yerel kalkınmaya önem verilmesi, coğrafi işaretli ürünlerin benimsenmesi ve Türk Mutfağında;
 
Türk yemeklerinin her yerde Türkçe isimlerle anılması gerektiğini savunmaktan hiçbir zaman vazgeçmedik. Gelecek gücün yerli tohum, toprak ve su olduğunu çok iyi biliyoruz.”


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler