Evdeyiz ve Evde Kalmaya'da Devam Edeceğiz...

Evdeyiz ve Evde Kalmaya'da Devam Edeceğiz...

Koronavirüs salgınında yeme-içme sektörü en çok etkilenen alanlardan biri oldu. Biz de yaşanan bu süreçte sektörün nabzını tutmaya devam...

Evdeyiz ve Evde Kalmaya'da Devam Edeceğiz...
 
Koronavirüs salgınında yeme-içme sektörü en çok etkilenen alanlardan biri oldu. Biz de yaşanan bu süreçte sektörün nabzını tutmaya devam ediyoruz. Başarılı şef Mehmet Yalçınkaya, yaşanan gelişmelerle ilgili, “Bu bir süreç, bunu atlatacağız. Koronavirus tedbirleri vesilesi ile evdeyiz ve evde kalmaya da devam edeceğiz. Elimizden geldiğince katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.
 
Şef Mehmet Yalçınkaya’nın gündeme ilişkin açıklamaları şu yönde: 
 
“Sektördeki herkes bir şeyler yapmaya devam ediyor. Biz de durmayacağız ve tamamen paket servise geçeceğiz. Dünyanın en büyük şefleri şu anda ev yemekleri yaparak topluma katkı sağlamaya çalışıyor. Öte yandan bildiğin üzere çok büyük bir sektörüz. Turizm sektörünün %50’si gastronomiye bağlı ve komisinden, aşçısına, bulaşıkçısından, manavına pek çok iş alanını kapsıyor. 
 
Ev dışı tüketimle alakalı stok durumu var. Bizim sektörde toplu satın almalar yapılıyor biliyorsun. Acilen bunlarla ilgili de planlama yapılması gerekiyor. Evde yemek yapamayan kişilere, yaşlılara nasıl yemek ulaştırırız? Bunu düşünüyoruz. Bizim yemek yapamayan kişilere yardımcı olmamız gerekiyor. Şimdi bizim hizmet zamanımız.”
 
Gastronomi öğrencilerine de çok görev düştüğünü ifade eden Yalçınkaya, “Öğrencilerin yapacak çok şeyleri var. Dünya çapında ünlü şefler videolar yayınlıyorlar, sohbet ediyorlar ve bunları izlemeleri gerekiyor. Bu vakitte düşünmeleri gerekiyor, planlar yapmaları gerekiyor. Öğrenci arkadaşlarımızın evinde hangi yayınlar varsa hepsini okusunlar, bolca okusunlar. 
 
Reçeteler yazıyorum şimdi, bunlara ilerde ihtiyacımız olacak. Onlara da okumayı ve öğrenmeye devam etmeleri gerektiğini öneriyorum. Öte yandan oteller de çok etkilendi bu salgından. Arkadaşım altı tane otelini kapattı. Antalya’da zincir oteli olan arkadaşlarım sadece 2 otelini açacak. 
 
Bunlar yaşanacak ve umarım devletimiz de destek olacak. Ama evde kalmamız gerektiğini unutmamamız gerekiyor. Önce 15-20 gün evde durmamız gerekiyor, sabırlı olmamız gerekiyor. Sonra biz bunun altından kalkarız.”


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler