Gıda, Gastronomi ve Yöresel Lezzetler Fuar

Gıda, Gastronomi ve Yöresel Lezzetler Fuar

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle...

Gıda, Gastronomi ve Yöresel Lezzetler Fuarı 
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle ile ilk kez düzenlenen Kahramanmaraş Gıda, Gastronomi ve Yöresel Lezzetler Fuarı, Türkiye'nin muhtelif bölgelerinden yöresel lezzetleri tüketiciyle buluşturdu. 
 
KAFUM alanındaki 32 firmanın stant açtığı fuarın organizatörü Ümit  Vural, bölgede ilk kez yapılan Kahramanmaraş Gıda, Gastronomi ve Yöresel Lezzetler Fuarının, küçük üreticileri desteklemenin yanı sıra yöresel ürünlere ilişkin yurt içindeki tüketimi yaygınlaştırmayı hedeflendiğini belirtti. 
 
 
Fuarda ekşi mayalı ekmek tanıtımı yapan Eylül Gümüşer, ekşi mayalı ekmekleri ile pastane ürünlerini vatandaşların beğenisine sunduklarını ifade etti. Yüzde yüz doğal ekmek hazırladıklarını dile getiren Gümüşer, şunları kaydetti: "Yüzde yüz ekşi mayalı ekmekleri kendimiz yapıyoruz. 
 
Buradaki amacımız tamamen doğal ekmek yenilmesini sağlamaktır. Ekmeklerimizde kullandığımız buğdaylarımız organiktir. Ekmeklerde sadece su ve deniz tuzu kullanarak yapıyoruz. Ekmeği tadanlardan olumlu tepkiler aldık."


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler