75 Meslek Öğretiyorlar

75 Meslek Öğretiyorlar

İzmir Büyükşehir, Meslek Fabrikası’yla 11 yılda 60 binin üzerinde kursiyere eğitim verdi. Programlara katılanlar...

75 Meslek Öğretiyorlar
İzmir Büyükşehir, Meslek Fabrikası’yla 11 yılda 60 binin üzerinde kursiyere eğitim verdi. Programlara katılanlar, buldukları işlerle kendilerine farklı kapılar açtı...
 
İZMİR Büyükşehir Belediyesi, 11 yılda 60 binden fazla kursiyere mesleki eğitim verdiği kurslardaki branş sayısını 75’e çıkardı. Meslek Fabrikası çatısı altında çocuk gösteri giysileri dikimi ve nikâh şekeri hazırlanmasından balık ağı örülmesine kadar akla gelen her türlü alanda Girişimci Kadınlarımıza verilen eğitimler, aile bütçelerine ek gelir sağlıyor.
 
75 farklı branştaki eğitimleriyle 11 yılda 60 bin kursiyerin yararlandığı Meslek Fabrikası, kendi emekleriyle ayakta durmaya çalışan İzmirlilere umut üretiyor. Eğitimini Buca Endüstri Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri bölümünde tamamlayan Abdurrahman Günay, “Şimdi, bir firmada enerji kontrolörü olarak çalışıyorum, çok mutluyum” dedi. 
 
Uzun yol gemilerinde başmakinist olarak görev yapan Güner İş de, mesleğini teknik olarak daha ileri seviyeye taşımak için Meslek Fabrikası’nda kaynakçılık eğitimi aldığını söyledi. 
 
Birçok branşta devam eden eğitimler, 10 merkezde veriliyor. Kursiyerler iş sahibi oluyor.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler