Şef Umut Karakuş; Gıda Atığına Karşı Fermantasyon

Şef Umut Karakuş; Gıda Atığına Karşı Fermantasyon

Mutfak kültürümüzün en önemli öğelerinden biri de, gıdaları daha uzun saklayabilme yöntemlerin 'den fermantasyon. Yeni bir trend gibi konuşulsa da aslında Anadolu’da yüzyıllar..

 
Şef Umut Karakuş; Gıda Atığına Karşı Fermantasyon Önemli...
 
Metro Türkiye, en eski gıda koruma yöntemlerinden biri olan fermente ürünlerin profesyonel mutfaklarda daha fazla yer alması için çalıştığını duyurdu.
 
Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre Metro Türkiye, fermente gıdaların önemine dikkat çekmek için Muutto Galataport’ta bir davet gerçekleştirdi. Beslenme uzmanı Dilara Koçak’ın 2024 beslenme trendlerini anlattığı davette, Türk mutfağı şeflerinden Şef Umut Karakuş Metro Türkiye’nin fermente ürünlerini kullanarak hazırladığı menüyü sundu.
 
Metro Türkiye Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Müdürü Aslı Duran Özcan, şunları söyledi:
 
“Yaklaşık 35 yıldır Türk mutfağını değerleriyle birlikte koruma misyonuyla çalışıyoruz. Mutfak kültürümüzün en önemli öğelerinden biri de, gıdaları daha uzun saklayabilme yöntemlerinden fermantasyon. Yeni bir trend gibi konuşulsa da aslında Anadolu’da yüzyıllardır kullanılan bir teknik. 
 
2024 beslenme trendleri arasında yer alan fermente ürünlerin, geçmişten gelen gücünü anımsatarak dikkat çekmek istedik. Diğer taraftan gıdaların uzun süreli korunmasını ve saklanmasını sağlayan fermantasyon tekniği, gıda atığının önüne geçilmesi anlamında da büyük önem taşıyor.”


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler