Dünya Aşçılık Şampiyonası Altın Madalya Çanakkaleye

Dünya Aşçılık Şampiyonası Altın Madalya Çanakkaleye

Türk aşçı haberleri olarak edinmiş olduğumuz bilgilere göre, bu yıl “Sürdürülebilir Ticaret İçin: Global Helal Endüstrisinin Gelişimini Tüm Yönleri ile Keşfedin” motto..

 
Cumhurbaşkanlığı Himayesinde düzenlenen 8. Dünya Helal Zirvesi ve 9. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlendi. Uluslararası Aşçılık Şampiyonası İstanbul’da yapıldı. 
 
ÇOMÜ Uluslararası Aşçılık Şampiyonasına Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünden 3 kişilik bir ekip ile katıldı. ÇOMÜ Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 7 ülkeden katılan üniversiteler arasında zirvede yer aldı.
 
Türk aşçı haberleri olarak edinmiş olduğumuz bilgilere göre, bu yıl “Sürdürülebilir Ticaret İçin: Global Helal Endüstrisinin Gelişimini Tüm Yönleri ile Keşfedin” mottosuyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında 350’ye yakın genç aşçı şampiyon olmak için yarışmaya dahil oldu. 
 
8. Dünya Helal Zirvesi Uluslararası Aşçılar Şampiyonası’na 3 kişilik bir ekip ile katılan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (GUBY) Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 7 ülkeden katılan üniversiteler arasında 1. sırada yer almayı başardı.
 
ÇOMÜ Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 7 Ülke arasında 1. oldu. Dünya Şampiyonluğunu Çanakkale’ye getiren öğrenciler ile Çanakkale gurur duydu.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler