Hint Uçaklarında Türk Mutfağı

Hint Uçaklarında Türk Mutfağı

Türk aşçı haberleri olarak edindiğimiz bilgiye göre, Türk Hava Yollarının (THY) uçak içi kabin sistemleri üreten şirketi TCI ile Hindistan hava yolu şirketi Akasa Air arasında yapılan anlaşma ile..

Hint Uçaklarına Türk Mutfağı
 
Türk Hava Yolları (THY), THY Teknik A.Ş ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TUSAŞ) ortaklığıyla havacılık sektöründeki ürünlerin yerlileştirilmesi hedefiyle kurulan Kabin İçi Sistemleri Tasarım ve Üretim A.Ş. (TCI) Hindistan’ın yeni havayolu şirketi Akasa Air ile kabin içi ürünleri için anlaşma sağladı.
 
Türk aşçı haberleri olarak edindiğimiz bilgiye göre, Türk Hava Yollarının (THY) uçak içi kabin sistemleri üreten şirketi TCI ile Hindistan hava yolu şirketi Akasa Air arasında yapılan anlaşma ile havayolu şirketi filosunda yer alacak 52 adet B737 MAX uçaklarında Türk mühendisler tarafından yapılan ve 'galley' olarak adlandırılan yerli kabin için mutfak sistemleri kullanılacak.
 
GLOBAL İMALATÇI: TCI
 
Hint Uçaklarına Türk Mutfağı
Türkiye gastronomi haberleri ve turizm haberlerinde de yer alan bilgilere göre, Türkiye'nin 2023 vizyonu havacılık hedefleri doğrultusunda 2010 yılında kurulan TCI 2014 yılında ilk Boeing ve Airbus program teslimatlarını gerçekleştirdi ve 2015 yılı sonunda Boeing'in 'Global İmalatçı' listesine girmişti.
 
Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki merkezinde faaliyetlerini sürdüren TCI, Boeing, Airbus, Stelia gibi şirketlerle yürüttüğü ortak projelerin yanı sıra Türk Hava Yolları, Sunexpress, Jet Airways, SpiceJet, Azerbaijan Airlines, Donghai Airlines, Lynx Air, BOC, CDB, ICBC gibi 9 farklı ülkeden 20 farklı havayolu şirketi ve leasing firmasının global tedarikçisi konumunda bulunuyor.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler