Turizm Çalışanları Çoğalıyor

Turizm Çalışanları Çoğalıyor

Türkiye gastronomi haberlerinde ve turizm haberlerinde yer alan bilgilere göre; konaklama sektöründe çalışan ücretli işçi sayısı 2021 aralık ayında yıllık yüzde 14 artarak 219 bin 525 kişiye çıktı. Diğer yandan..

Turizm sektöründe 2021 yılında çalışanların sayısı belli oldu.
 
Turizmdatabank’ın TÜİK verilerinden derlediği bilgilere göre; konaklama sektöründe çalışan ücretli işçi sayısı 2021 aralık ayında yıllık yüzde 14 artarak 219 bin 525 kişiye çıktı. 2021 yılı ortalama çalışan sayısı ise 278 bin 550 kişi oldu.
 
Türkiye gastronomi haberlerinde ve turizm haberlerinde yer alan bilgilere göre;
 
Diğer yandan turizmde çalışan toplam işçi sayısı da yüzde 19 artarak 883 bin kişiden 1 milyon 53 bin kişiye çıktı. İstihdam artışı ise yiyecek içecek hizmetlerinde yüzde 22,8, seyahat, acente, tur operatörü hizmetlerinde ise yüzde 154 artarken, havayolunda yüzde 3,4 daraldı.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler