İskenderun En İyi Balık Mezelerini Arıyor...

İskenderun En İyi Balık Mezelerini Arıyor...

İçerik ile hikayelerini anlattıkları yarışmada İskenderun Gastronomi Derneği Başkanı Gülşen Sökmen, Hatay’ın kendini ayıran en büyük özelliklerinden birisinin deniz..

"İskenderun En İyi Balık Mezelerini Arıyor"
 
İskenderun Gastronomi Derneği'nin düzenlediği ‘İskenderun en iyi mezelerini arıyor’ yarışmasında 'karidesisos mezesi' birinci oldu.
 
İskenderun Gastronomi Derneği öncülüğünde düzenlenen ‘İskenderun en iyi mezelerini arıyor’ yarışması yapıldı. İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın eşi Nazan Savaş, Deniz Ticaret Odası Başkanı Kemal Kutlu, Süleyman Dural, Edip Zelluh, Gülşen Sökmen, Sait Doğan, Jale Nur Süllü ve Murat Aydın yarışmacıların hazırladığı mezeleri değerlendirdi. 
 
İçerik ile hikayelerini anlattıkları yarışmada İskenderun Gastronomi Derneği Başkanı Gülşen Sökmen, Hatay’ın kendini ayıran en büyük özelliklerinden birisinin deniz olduğuna dikkat çekerek, "Deniz ürünlerimizi de sergileyebileceğimiz Türkiye’nin lezzet köşesinde bu bizim artı puanımız” dedi.
 
"İskenderun En İyi Balık Mezelerini Arıyor"
Konuşmaların ardından yarışmacılar yapmış oldukları mezeleri birer birer tanıtarak jüri üyelerine de hem görsel hem de tat olarak değerlendirmelerine sundu. Birinciliği karidesisos mezesi ile ödüle layık görülen Nafis Yutma, ikinciliği İbrahim Yadıg üçüncülüğü Hülya Çiğ ve dördüncülüğü de Gülşah Çoban kazandı.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler