Endonezya'lı Ünlü Şef Najla Bisyir Türkiye’ye geliyor

Endonezya'lı Ünlü Şef Najla Bisyir Türkiye’ye geliyor

Ülkesinde farklı tatlı çeşitlerini bir araya getirdiği tatlı kutularıyla büyük beğeni toplayan Şef Najla Bisyir, geleneksel tatlıları Türk mutfağında keşfedecek. Baklavadan külbastıya..

Endonezya'lı Ünlü Şef Najla Bisyir Türkiye’ye geliyor
 
Endonezya’da en çok satan Türk Pasta Kutusu’ nun mucidi ünlü Şef Najla Bisyir Türkiye’ye geliyor. MasterChef Türkiye’nin 2020 yarışmacılarından Türk mutfağı şeflerinden Safa Okyay ile buluşacağı etkinlikte, Türk Pasta Kutusu olarak isimlendirdiği tatlıyı deneyimleyecek.
 
Baklavadan külbastıya, kazandibinden şekerpareye kadar yüzlerce çeşide sahip geleneksel Osmanlı ve Türk tatlılarının dünyadaki popülaritesi giderek artıyor. Endonezya’nın ünlü şeflerinden Najla Bisyir’in enfes Türk Pasta Kutusu tatlısıyla, Türk mutfağının dünyadaki vitrinine yenilikçi bir değer kazandırıyor. 
 
Ülkesinde farklı tatlı çeşitlerini bir araya getirdiği tatlı kutularıyla büyük beğeni toplayan Şef Najla Bisyir, geleneksel tatlıları Türk mutfağında keşfedecek. 
 
Endonezya ve Türkiye arasındaki kültürel bağların güçlendirilmesi amacıyla 9 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek etkinlikte, MasterChef Türkiye’nin 2020 yarışmacılarından Şef Safa Okyay ile birlikte mutfağa girecek. Türk Pasta Kutusu’nun yapılacağı etkinlikte, Endonezya ve Türkiye’nin tarihi yıllar öncesine dayalı kültürel bağları pekiştirilecek.
 
Endonezya'lı Ünlü Şef Najla Bisyir Türkiye’ye geliyor
Özel Reçeteler Hazırlanacak
 
Endonezya’da kendi imzasını taşıyan fırıncılık ürünleriyle ülkenin damak tadını zenginleştiren Najla Bisyir, Türk tatlılarından ilham alarak oluşturduğu çok özel reçeteleri Şef Safa Okyay ile birlikte hazırlayacak. Ünlü şef, Endonezya-Türkiye dostluğunu simgeleyen işbirliğiyle Türk tatlılarını kaynağında keşfetme şansı bularak yeni ilhamlar yakalayacak. 
 
Endonezya’da Bittersweet by Najla markasının da sahibi olan Najla Bisyir, Türk Pasta Kutusu ile tarihine uzanan bir yolculuğa çıkacak.
 
Endonezya İş Dünyasında Kadınların Temsilcisi
 
Bittersweet by Najla markasıyla Endonezya iş dünyasında girişimci kadınların temsilciliğini üstlenen Najla Bisyir, sosyal medyada oldukça geniş takipçi kitlesine sahip. Başarılı şefin Instagram hesabında 1,6 milyon, TikTok’ta 2,9 milyon takipçisi bulunuyor.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler