Gurme Ve Yöresel Lezzetlerde Madalyalar Sahiplerini Buldu

Gurme Ve Yöresel Lezzetlerde Madalyalar Sahiplerini Buldu

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Diyarbakır'da düzenlenen, "Üniversiteler Arası Aşçılık Şampiyonası..

Gurme Ve Yöresel Lezzetlerde Madalyalar Sahiplerini Buldu...
 
MAÜ "Üniversiteler Arası Aşçılık Şampiyonası"nda 4 madalya aldı.
 
Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Diyarbakır'da düzenlenen, "Üniversiteler Arası Aşçılık Şampiyonası  yemek yarışmalarında iki altın ve iki gümüş madalyanın sahibi oldu.
 
Diyarbakır'da bu yıl üçüncüsü düzenlenen, "2021 Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı" kapsamında gerçekleştirilen, "'Üniversiteler Arası Aşçılık Şampiyonası"nda gastronomi ve mutfak sanatları bölümünden eğitmen ve öğrenciler yarıştı.
 
Gurme Ve Yöresel Lezzetlerde Madalyalar Sahiplerini Buldu...
Uluslararası birçok aşçılık yarışmasına katılan ve başarı gösteren MA Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, şampiyonada iki altın ve iki gümüş madalya kazandı.
 
Yarışmaya MAÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünden Türk mutfağı şeflerinden eğitmenler olarak Süleyman Engin, Sadık Öflas, Ali Alkandemir ve Ahmet Nehir, öğrencilerden Yeter Yıldız, Fatma Tunç, Devrim Erdoğan ve Tayfur Taşdemir katıldı.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler