Kuzu İncik Nasıl Yapılır

Kuzu İncik Nasıl Yapılır

Kuzu incik nedir? Kuzu incik nasıl yapılır ? Kuzu incik tandır nasıl yapılır? Fırında incik tarifi, marineli incik nasıl yapılır? 1 kilo kuzu incik kaç adet eder? Kuzu incik, kuzunun diz ve dirsek altında olan..

Kuzu İncik Nasıl Yapılır?Kuzu İncik Nasıl Yapılır?
Şef mehmet KUDAT
 
İster fırında, ister haşlama, ya da tandır olarak pişirilen, enfes lezzet  “kuzu incik.”
 
Kuzu incik nedir? Kuzu incik nasıl yapılır ? Kuzu incik tandır nasıl yapılır? Fırında incik tarifi, marineli incik nasıl yapılır? 1 kilo kuzu incik kaç adet eder? 
 
Kuzu İncik Nedir?
 
Kuzu incik, kuzunun diz ve dirsek altında olan kısımdır.  Birkaç püf noktayla çok kolay pişer, ayrıca oldukça lezzetlidir. Kuzu eti bazı kişilere lezzet bakımından ağır gelebilir, kuzu etinin kendine has aromasını sevmeyenler “kuzu kokuyo bu et” diyebilirler.
 
Geleneksel Türk mutfağında en iyi lezzetlerden Kuzu etinin kokmaması için çok basit püf noktası vardır. Tariflerde bunu da sizlerle paylaşıyoruz. Buyurun lokum gibi kuzu incik tarifine...
 
Kuzu İncik Nasıl Yapılır
Kuzu İncik Yapabilmek İçin Kullanılan Malzemeler Nelerdir?
 
Kuzu İncik Nasıl Marine Edilir?
 
*     2 Adet Kuzu İncik
*     2 Adet Orta Boy Soğan
*     2 Adet Sarımsak
*     2 Yemek Kaşığı Tereyağ Yada Zeytinyağ
*     2 Yemek Kaşığı Limon Suyu
*     1 Çay Kaşığı Karabiber
*     2 Bardak Kaynar Su
*     Tuz
*     2-3 Adet Defne Yaprağı
 
Marineli Kuzu İncik Yapılış Tarifi;
 
2 adet kuzu inciği iyice temizleyelim ve üzerine 2-3 adet derin çizikler atalım.
 
Ayrı bir kapta oda ısısına gelmiş tereyağ yada zeytinyağ (başka yağ kullanmayın, yoksa etiniz sertleşebilir) kaba boşaltılır, üzerine limon suyu ve karabiber eklenir.
 
Hazırlanan sos kuzu etlerinin her yerine sürülür. Et ağzı kapalı olarak buzdolabında en az 2 saat bekletilir.
 
Yeterince beklettikten sonra etler dolaptan çıkarılır. Uygun bir tava ocakta iyice kızdırılır. Ardından incikler tavada iyice mühürlenir.
 
Düdüklü tencere de ayrı bir ocakta ısıtılır, ısınan tencereye, mühürlenen incikler yerleştirilir.
 
Üzerine kaynar su, defne yaprağı  ve tuz eklenir, tencerenin kapağı kapatılır.
 
1.5-2 saat pişirilir. Ardından tencerenin altı kapatılır ve tencerenin soğuması beklenir.
 
Düdüklüde Kuzu İncik Tandır nasıl yapılır?
 
Düdüklü tencerede kuzu incik tandır tarifi için, etleri marine ederek kullanabilirsiniz.  Kuzu etinin lezzetini saf sevenler ise marine etmeden inciği pişirebilirler. afiyet olsun...


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler