Hedefim Türk Mutfağını Dünyaya Duyurmaktır...

Hedefim Türk Mutfağını Dünyaya Duyurmaktır...

Dünya’nın sayılı yemek yarışma -larında dereceler elde eden Şef Gümüş burada da bir restoran açarak Anadolu Kültürünü, Anadolu tarzını ve mutfa..

Şef Gökhan Gümüş: Hedefim Türk Mutfağını ve Türk Lezzetlerini Dünyaya Duyurmak...
 
ABD’de açtığı restoran ile Türk Lezzetlerini ülkeye taşıyan ünlü şef Gökhan Gümüş, 121 restoranın katıldığı yarışmadan Türk Lezzetleri ile 3.’lük ödülü aldı. Ünlü Türk şeflerden olan Şef Gökhan Gümüş, Anadolu tarzı ve kültürünü yansıtarak 202 yılında ise Dünya birinciliğini hedefliyor.
 
Kayserili Şef Gökhan Gümüş’ün ünü her geçen gün artıyor. ..
 
Dünya’nın sayılı yemek yarışmalarında dereceler elde eden Şef Gökhan Gümüş, 2018 yılında Amerika Birleşik Devletlerinin Teksas Eyaletinin Houston kentine yerleşti. Gleneksel Türk mutfağı şeflerinden Gümüş burada da bir restoran açarak Anadolu Kültürünü, Anadolu tarzını ve Anadolu mutfağını yaşatmaya başladı. Amerikan vatandaşlarına Türk Lezzetlerini sunan Gökhan Gümüş, Ramazan’da da iftara ve sahur menüleri ile özel hizmetler veriyor. 
 
Türk Kültürünü ve yemeklerini ABD’ye açan Şef Gökhan, aynı zamanda yarışmalara da katılarak ülkemizi de temsil ediyor. Şef Gökhan Gümüş yine ABD’de ilk kez düzenlenen 1’inci Chefler Yemek Yarışmasına katılarak 3’üncülüğünü elde etti ve bronz madalya kazandı.
 
Dünya’da Türk’ün ismini duyuran Şef Gökhan Gümüş, "Türkiye’de bir çok kurumsal otelde görev aldım, Görev yaptığım zamanlarda Türk Mutfağını Dünyaya duyurmak için çeşitli yarışmalara katıldım ve Dünya birinciliği dahil bir çok madalyayı ülkeme kazandırdım. Bunlarla gurur duyuyorum. 
 
2018 yılında ise kendime yeni bir yol çizdim ve Türk Yemek Kültürünü ABD’ye taşımaya karar verdim. Kararımın ardından Houston kentine yerleştim ve burada çiftlik tarzı bir restoran açtım. 
 
Şef Gökhan Gümüş: Hedefim Türk Mutfağını Dünyaya Duyurmak...
Buranın hem işletmeciliğini hem de şefliğini yapıyorum. Burada bir çok farklı kültürden gelen misafirlerimize Türk mutfağının lezzetlerini en iyi sunmaya çalışıyoruz. İnsanlara Türk Mutfağının lezzetlerini sunarken; aynı zamanda da oluşturduğumuz konsept ile müşterilerimize çiftlik ortamı sunuyoruz. 
 
Buraya gelen müşterilerimiz inek, tavuk, at gibi hayvanlarında bulunduğu ortamda hem doğayla buluşuyor hem de Türk Lezzetlerinin tadına bakıyor. Burada Türk Kültürünü, Anadolu Kültürünü yaşatmaya çalıştığım için gurur duyuyorum" dedi.
 
"Hedefim 2022 yılında birinci olmak"
 
10 Nisan’da aşçılık mesleğinde 121 restoranın katıldığı yarışmadan 3.’lük elde eden Şef Gökhan Gümüş, yeni hedefinin ise birincilik olduğunu belirtti. Gümüş, "ABD’de ilk kez Cheffler Yemek Yarışması düzenlendi. Ülkemi temsilen ise yarışmaya ben katıldı. Yarışmada 121 kişi lezzetlerini sundu. 
 
121 kişinin lezzetleri arasında Türk Kültürünü Adana Kebap ve Künefe lezzetleri ile tanıttım. Sunduğum bu lezzetler ile ABD’de 3’üncülük ödülüne layık görüldüm. restoranlar olarak kendi lezzetlerimizi yapmak zorundaydık ve Türk Kültürünü yansıtarak bu ödülü aldım. Bir sonraki yarışmada ise hedefim 1’incilik ödülünü kazanmak. Amacım ve hedefim bu" ifadelerini kullandı.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler