Şiş Köfte Tarifi “Isparta”

Şiş Köfte Tarifi “Isparta”

Köfteler kıymanın, ekmek içi, soğan ve çeşitli baharatlarla yoğrularak pişirilmesi yoluyla yapılan yemeklerdir. Izgara Köfte, fırınlama Köfte,

Şiş Köfte Tarifi “Isparta”
 
*    10-12 Kişilik
*    Pişirme Süresi 10 dk
 
Şiş Köfte Tarifi Malzemeleri
*    3 kg Dana Eti
*    900 gr İç Yağ ve Kavram Yağı (Etin %30’u kadar)
*    Yeteri Kadar Tuz
 
Şiş Köfte Yapılış Tarifi
Dananın but ve kaburga kısımlarından alınan etler, bir kez kıyma makinesinde çekilir.
İçerisine iç yağı, kavram yağı ve tuz ilave edildikten sonra iyice yoğrulur. 
Tekrar kıyma makinesinde çekilir. İnce şişlere dizilerek ızgarada meşe ateşinde pişirilir.
Tercihe göre üzerine sumak ekilerek, yanında pişmiş soğan ve domates ile birlikte servis yapılır.
 
Türk Aşçı Haberleri İlgili Tarif İçin Alternatif Tavsiye;
Sizler için İnternet üzerinde yapmış olduğumuz bir araştırmada takipçilerimize layık bulduğumuz “Şiş Köfte Tarifi” ile ilgili alternatif bir videonun sunumundan da faydalanabilirsiniz. 
 
 
Türk Aşçı Haberleri Olarak;
Türk aşçı haberleri olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu nefis ve lezzetli yemek tariflerini denediğinizde sayfanın en altında bulunan yorumlar düşüncelerinizi yazarak bizimle paylaşırsanız seviniriz.
 
Şiş Köfte Tarifi Ek Bilgi :
Isparta Şiş Köfte’nin diğer yörelerde yapılan köftelerden farkı ince şişlere takılarak pişirilmesi ve baharatsız olmasıdır.
 
Köfte Nedir? kızartma köfteler, Fırın köfteleri...
Türk mutfağındaki et yemeklerinin çoğu kebaplar, köfteler ve sulu et yemekleri türündeki yemeklerdir. Türk mutfağında etler başlıca 4 değişik yöntemle hazırlanır: 

- Odun veya kömür ateşi üzerinde Izgara yöntemi (Kebaplar, ızgara köfteler)
- Kızartma yöntemi (Kavurmalar, kızartma köfteler)
- Fırın yöntemi (Güveçler)
- Tencere yöntemi (tencere içinde kapalı olarak pişen et yemekleri)

 Kebaplar, genellikle lokantalarda yenen ve ızgara yöntemiyle hazırlanan yemeklerdir.
 
Kebaplar arasında döner kebap ve türevi İskender kebabı, Adana kebabı, Şiş kebabı, Urfa kebabı en sevilen kebaplar arasındadır.

 Köfteler kıymanın, ekmek içi, soğan ve çeşitli baharatlarla yoğrularak pişirilmesi yoluyla yapılan yemeklerdir. Izgara Köfte, fırınlama Köfte, kızartma Köfte veya sulu Köfte yemek olarak yapılabilir. İnegöl Köftesi ve Sultanahmet Köftesi yurt çapında en çok sevilen köfteler arasındadır.Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler