Kuzu Kapama Tarifi

Kuzu Kapama Tarifi

Kuzu Kapama Tarifi; Bahar gelip taze kuzular çıkınca kasaptan körpe kuzu kolları alınarak irice doğra...

Kuzu Kapama Nasıl Yapılır? Kuzu Kapama İsmi Nereden Gelmiştir? Geleneksel Türk Mutfağında Ve Osmanlı Ve Türk Mutfağı Tarihinde Kuzu Kapama Ne Zamandan Beri Yapılmaktadır? İste Size Kuzu Kapama Tarifi! İlgili Videoda Ve Kuzu Kapama Tarifimizde Aradıklarınızı Bulacaksiniz.
 
Kuzu Kapama Tarifi
Kuzu Kapama Tarifi Malzemeler:
 
*  1kg kuzu koldan hazırlanmış parça et
*  2 y.k yağ
*  1 y.k. salça
*  1 adet kıvırcık salata
*  1 bağ taze soğan
*  Tuz
 
Kuzu Kapama Tarifi Yapılışı:
Bahar gelip taze kuzular çıkınca kasaptan körpe kuzu kolları alınarak irice doğratılır.
Temizce yıkanıp süzgece alınır.
Tencereye yağ konulur, sal ilave edilerek karıştırılır.
Suyu süzülen etler ilave edilerek karıştırılır.
Sonra üzerine 2-3 su bar- dağı kadar su konularak tuzu atılır pişmeye bırakılır.
Etler ve yumuşayıp pişmeye yüz tutunca iyice yıkanıp, irice doğranmış kıvırcık salata ve taze soğanlar etlerin üzerine yayılır.
1-2 taşım daha kaynatılarak ocağın altı kapatılır.
Çok değişik ve hafif bir et yemeğidir.
 
Türk Aşçı Haberleri Olarak İnternet üzerinde yapmış olduğumuz bir araştırmada sizlere layık bulduğumuz “Kuzu Kapama Tarifi” ile ilgili alternatif bir videonun sunumundan da faydalanabilirsiniz. 
 
 
Not;
Türk Aşçı Haberleri olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu tarifi denediğinizde yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz.
 

 Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler