Aşçılık Yarışmasından 6 Madalya İle Döndüler

Aşçılık Yarışmasından 6 Madalya İle Döndüler

İzmir’de gerçekleştirilen Uluslararası 1. İzmir Güzelbahçe Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonasına Çorum’dan katılan...

Aşçılık Yarışmasından 6 Madalya İle Döndüler
Erkan BAYATLI
İzmir’de gerçekleştirilen Uluslararası 1. İzmir Güzelbahçe Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonasına Çorum’dan katılan 8 kişilik ekip toplamda 6 madalya ile geri döndü.
 
İzmir Güzelbahçe Kaymakamlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) tarafından düzenlenen yarışma hakkında bilgi veren Çorum Aşçılar ve Pastacılar Derneği (ÇAPDER) Başkanı Rasim Çakıcı, yarışmanın 27, 28, 29 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildiğini, yarışmaya dernek üyesi ve Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek Alanı öğrencilerinin katıldığını belirtti. 
 
Aşçılık camiasında ve mutfak sanatlarında yemek yarışmalarında Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek Alanı Bölüm Şefi Nuran Köse Özkurşunlu gözetiminde yarışmaya Ece Danacı, Mezide Türksal, Aysun Doygacı, Sevgi Özkes, Sibel Karaoğlu, Kübra nur Kaymaz, Rüya Baloğlu ve Türkan Eker isimli öğrencilerin katıldığını belirten Çakıcı, Yarışmanın engelsiz lezzetler bölümünde Sibel Karaoğlu’nun altın madalya Mezide Türksal’ın ana yemekte gümüş, 
 
tatlıda bronz madalya alırken ece Danacı’nın Lise tatlı bölümünde gümüş madalya, Aysun Doygacı’nın lise hindi bölümünde bronz madalya, Sevgi Özkes’in de yöresel lezzetler bölümünde bronz madalya aldığını anlattı. Dernek üyelerine başarılarından dolayı teşekkür ettiklerini anlatan Rasim Çakıcı, bu hafta da Yozgat’ta gerçekleştirilecek olan 2. Yozgat aşçılık ve pastacılık yarışmasına katılacaklarını ifade etti.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler