Çikolata Yemek Diş Eti Hastalığı Riskini Azaltıyor

Çikolata Yemek Diş Eti Hastalığı Riskini Azaltıyor

Özellikle bitter çikolatanın içerdiği flavonoidler ve diğer antioksidanlar sayesinde diş eti hastalıklarında iltihaplanmayı azaltıcı etkiye sahip olduğu ifade ediliyor. Ancak..

 
Çikolata Yemek Diş Eti Hastalığı Riskini Azaltıyor
Türk Aşçı Haberleri - Yeni bir araştırmaya göre, çikolata yemek diş eti hastalığı riskini yarı yarıya azaltabilir. Çikolatanın, diş sağlığına bazı olumsuz etkileri olabilir ancak diş eti sağlığına olumlu etkileri olduğu ortaya çıkmıştır. Araştırmacılar, özellikle bitter çikolatada bulunan kakao çekirdeklerinden elde edilen antioksidanların bu olumlu etkinin nedeni olabileceğini belirtiyorlar.
 
Çin'deki Chongqing Tıp Üniversitesi'nin yürüttüğü araştırmada, 40 ila 69 yaşları arasındaki 500 binden fazla kişinin yaşam tarzı ve sağlık bilgilerini içeren Birleşik Krallık Biobank verileri kullanıldı. Araştırma sonuçlarına göre, çikolata ve peynir tüketimi yüzde 54 daha düşük diş eti hastalığı riskiyle ilişkilendirilirken, tuzsuz yer fıstığı tüketimi bu riski yüzde 71 oranında azaltıyor. Ayrıca, pirinç tüketiminin diş eti hastalığı riskinde yüzde 58 azalma sağladığı belirtiliyor.
 
Özellikle bitter çikolatanın içerdiği flavonoidler ve diğer antioksidanlar sayesinde diş eti hastalıklarında iltihaplanmayı azaltıcı etkiye sahip olduğu ifade ediliyor. Ancak, filtre kahve tüketiminin diş eti hastalığına yakalanma olasılığını yüzde 42 artırdığı belirtiliyor. Ayrıca, düşük kalorili içeceklerde bulunan katkı maddelerinin diş eti sağlığına olumsuz etkileri olabileceği üzerinde duruluyor.
 
Türk Aşçı Haberleri olarak, çikolatanın diş eti sağlığına olan bu olumlu etkisini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Sağlıklı ve bilinçli beslenme alışkanlıkları edinerek diş eti sağlığınızı koruyabilirsiniz. Bitter çikolatanın diş eti sağlığına olan faydalarını göz önünde bulundurarak, günlük beslenme rutininize ekleyebilirsiniz.
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler