Safran Görme Yeteneğini Artır'mı?

Safran Görme Yeteneğini Artır'mı?

İtalya’da bilim insanlarının yaptığı ve sonuçları paylaşılan bir araştırmaya göre, her gün 20 mg safran baharatı alan insanların 3 ayda görüş mesafelerinin arttığı tespit..

 
Safran Görme Yeteneğini Artır'mı?
 
Bir Hint baharatı olan safranın görme yeteneğini artırdığı ortaya çıktı. Türk mutfağında da kullanılan safran, düzenli tüketildiğinde gözleri kartal gibi keskin yapıyor.
 
Görme yeteneğini artıran baharat... 1 tutam tüketmek bile yeterli oluyor.
 
İtalya’da bilim insanlarının yaptığı ve sonuçları paylaşılan bir araştırmaya göre, her gün 20 mg safran baharatı alan insanların 3 ayda görüş mesafelerinin arttığı tespit edildi.
 
Günümüzün en faydalı baharatlarından biri olarak gösterilen safran Baharat Kullanımında körlüğün sebebi olarak gösterilen sarı nokta hastalığına yakalanma riskini de azaltıyor.
 
Safran nedir?
 
Safran (Crocus sativus), süsengiller familyasından, sonbaharda çiçek açan, çiğdem cinsinden soğanlı bir kültür bitkisi türüdür. Bitkinin yaprakları şeritimsi, mor çiçekleri üç tepeciklidir. En şifalı baharatlardan Safran bitkisi daha çok İspanya, Fransa, İtalya ve İran'da yetiştirilir. Türkiye'de ise en değerli baharat çeşitlerinden Safranbolu'da üretilir.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler