Glütensiz Ekmekler Depremzedelere Dağıtıldı

Glütensiz Ekmekler Depremzedelere Dağıtıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, "asrın felaketi" nedeniyle hasarın oluştuğu kentte depremzede çölyak hastalığına sahip olan...

 
Glütensiz Ekmekler Depremzede Çölyak Hastalarına Dağıtıldı....
 
Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep'te çölyak hastası depremzedelere 10 bin glütensiz ekmek dağıtıldı.
 
Türk aşçı haberleri olarak deprem haberlerinde edinmiş olduğumuz bilgilere göre, Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, "asrın felaketi" nedeniyle hasarın oluştuğu kentte depremzede çölyak hastalığına sahip olan insanlarımıza destek sağlandı.
 
Sağlık Hizmetleri ve Engelliler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren merkezde, glutensiz ekmek üretimi sürdürülüyor.
 
Bu kapsamda çevre iller ve ilçelerde ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ekmek dağıtılan kafede, şimdiye kadar çölyak hastası depremzedelere 10 bin glütensiz ekmek dağıtımı yapıldı.
 
Ekmek üretimi yapan Türk mutfağı şeflerinden Semih Pamuk, ekmeğin yanı sıra depremzedelerin barınma ihtiyacına da cevap verdiklerini belirterek, "Kafemizde şu an 65 depremzedemiz konaklıyor. Konaklayan vatandaşların yemesinden içmesine birçok ihtiyacı Belediyemiz tarafından gideriliyor." ifadelerini kullandı.
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler