Çölyak Hastalarına Ramazan 'da Glutensiz Gıda Desteği

Çölyak Hastalarına Ramazan 'da Glutensiz Gıda Desteği

Çölyaklı bireylerle belediye meclis salonunda bir araya gelen Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, "En başından beri çölyakı tanıma ve farkındalık oluşturmak konusunda..

Çölyak Hastalarına Ramazanda Glutensiz Gıda Desteği
 
Körfez Belediyesi tarafından çölyak hastalarına glutensiz gıdaların alımında kullanılmak üzere gıda kartı verildi.
 
Daha önce belirli periyotlarda çölyak hastalarına özel gıda kolisi desteğinde bulunan Körfez Belediyesi, şimdi de onların istedikleri ürünleri almalarına olanak sağlamak adına anlaşmalı yerlerde geçerli gıda kartları verdi. 
 
Yılda 4 defa yapılacak yardımda, kartlara belirli bakiye yüklenecek ve çölyaklı bireyler belli noktalarda gıdaya doğrudan ulaşabilecek. 
 
Çölyaklı bireylerle belediye meclis salonunda bir araya gelen Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, "En başından beri çölyakı tanıma ve farkındalık oluşturmak konusunda yanınızda olduk; bundan sonra da bu çalışmaları hassasiyetle sürdüreceğiz. 
 
Glütensiz ürünlerin maliyetini biliyoruz bu sebeple yanınızda durmaya ve bir nebze olsun destek sunmaya çalışıyoruz. Şartlar ne olursa olsun glütensiz ürünlere erişiminizi sağlıyoruz ve tedarik etmeye devam edeceğiz. Ben kişisel olarak glütensiz yaşamı bir zorunluluk olarak değil; sağlıklı yaşamın anahtarı olarak görüyorum" dedi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler