Glütensiz Șef Süleyman Engin Ve Mardin Gurme Lezzetler

Glütensiz Șef Süleyman Engin Ve Mardin Gurme Lezzetler

Mardin Artuklu Üniversitesi Yerleşkesinde öğrenci yemek -hanesi binasının ikinci katında yer alan Gurme Restoran, Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü..

Glütensiz Șef Süleyman Engin Ve Mardin Gurme Lezzetler...
 
Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan Gurme Restuarant, bölgenin mahalli yemekleri ile birlikte dünya mutfaklarının zengin çeşitlerini Mardinlilere konforlu bir ortamda sunuyor.
 
Mardin Artuklu Üniversitesi Yerleşkesinde öğrenci yemekhanesi binasının ikinci katında yer alan Gurme Restoran, Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü öğretim görevlisi, şefleri ve öğrencilerinin Mardin mutfağının çeşitleri ile dünya mutfağının zengin çeşitlerini konforlu bir ortamda halka açık şekilde hizmet vermeye başladı.
 
Mardin mutfak kültürünün günümüz modern mutfak yaklaşımı ile sentezleyip, misafirlere konforlu bir ortam ve güzel bir sunumla servis edildiği MAÜ Gurme Restoran, bölge halkı için alternatif bir mekân olmuş oldu.
 
Glütensiz Șef Süleyman Engin Ve Mardin Gurme Lezzetler...
Türkiye'nin tanınmış Türk mutfağı şeflerinden milli aşçılarından Glütensiz Șef Süleyman Engin ile Deneyimli Mutfak Şefi Sadık Öflas'ın da başında bulunduğu 100 kişilik oturma kapasitesi ve 400 m2 kapalı alanı ile 12:00 - 22:00 saatleri arasında Mardin halkına hizmet veriyor.
 
Yakın zamanda kapasitesi ve yazlık alanıyla birlikte çok daha kalabalık gurup ve münferit misafir ağırlama kapasitesini artıracak olan Gurme Restoarant, Şehir trafiğinden uzak ve nezih bir ortamda misafirlerini ağırlamak isteyen Mardinliler için konforlu bir mekan olarak köz kırpıyor.
 
Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde eğitim gören öğrencilerin çalıştığı ve teorik bilgilerini pratiğe dönüştükleri bir uygulama alanı olarak da öne çıkıyor.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler