Gastronomi Turizmi Coştu...

Gastronomi Turizmi Coştu...

Türkiye gastronomi haberlerinde de yer alan En iyi fuar ve festivallerden Travel Turkey İzmir fuarında; Belediyeden yapılan açıklamaya göre, bu yıl 15'inci kez kapılarını açan fuarın onur konuğu Edirne ili oldu.

Gastronomi Turizmi Coştu...
 
Türkiye'nin en büyük turizm fuarlarından "Travel Turkey İzmir" fuarında ziyaretçiler, Edirne'nin meşhur tava ciğerinden tadabilmek için uzun kuyruk oluşturdu.Türkiye'nin en büyük turizm fuarlarından "Travel Turkey İzmir" fuarında ziyaretçiler, Edirne'nin meşhur tava ciğerinden tadabilmek için uzun kuyruk oluşturdu.
 
Türkiye gastronomi haberlerinde de yer alan En iyi fuar ve festivallerden Travel Turkey İzmir fuarında;
 
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, bu yıl 15'inci kez kapılarını açan fuarın onur konuğu Edirne ili oldu.Fuarda, Edirne Belediyesi standı büyük ilgi gördü. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Edirneli ustalara eşlik ederek tava ciğer pişirdi.
 
Gastronomi Turizmi Coştu...
Kentin coğrafi işaretli ve tescilli yemekler lezzetini tatmak isteyen ziyaretçiler stant önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Belediye Başkanı Recep Gürkan, tava ciğere büyük ilgi olduğunu belirtti.Edirne'nin turizmin hakkettiği noktaya gelmesi için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini aktaran Gürkan, "58 farklı ülkeden gelen ziyaretçileri Edirne standında Edirne'nin eşsiz lezzeti Edirne tava ciğeri ile buluşturduk. 
 
Türkiye gastronomi turizmi için de önemli yer teşkil eden fuara de ilgi çok yoğun oldu. Edirne'miz doğası, tarihi, kültürü ve gastronomisi ile Türkiye'nin yükselen değeri olmaya devam edecek." ifadelerini kullandı.Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar ise tava ciğerinin tadını tüm dünyanın bildiğini ve ikram standının önünde oluşan kuyruğun kendilerini mutlu ettiğini kaydetti...


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler