Kebabın Şefleri projesi...

Kebabın Şefleri projesi...

Adana kebap yapımının en ince detaylarına kadar eğitimi verilen kursta kadın kursiyerlerin kebapçılarda çalışabilecekleri seviyeye ulaştırılması hedefle -niyor. Yöresel mutfaklar..

Kebabın Şefleri projesi...
 
Adana'da "Kebabın Şefleri" projesiyle kadınlar, kebap eğitimi alıyor.
 
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Adana Şubesi koordinatörlüğünde, Adana İŞKUR İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) iş birliğiyle düzenlenen yemek yarışmaları projesinde kadın kursiyerlere kebap ustaları ve şefler, eğitim veriyor.
 
Adana kebap yapımının en ince detaylarına kadar eğitimi verilen kursta kadın kursiyerlerin kebapçılarda çalışabilecekleri seviyeye ulaştırılması hedefleniyor.
 
KADEM yöresel mutfaklarımızdan Adana İl Temsilcisi Reşan Arlıer, yaptığı açıklamada, "Adana'da kebap istihdamında iş gücünün sıkıntı yaşadığını gördük. Adanada girişimci kadınlarımız kadın kebapçıların en iyi Kebab tarifleri için bu alanda olmadığını fark ettik, neden kadın kebap şeflerimiz yok dedik. Bununla ilgili bir çalışma yapmak istedik." dedi.
 
Kebap yapımıyla ilgili 3 aylık eğitimi dolduran 14 kadın kursiyerin iş başı programı yapacağını ifade eden TÜRES Adana Şube Başkanı Bilal Serttaş da eğitimi bitiren kadınların Adana'da kebapçılarda çalışacağını belirtti.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler