Milli Sporcu Ramil Guliyev Ankara’da  Aşçılığa Soyundu

Milli Sporcu Ramil Guliyev Ankara’da Aşçılığa Soyundu

Ankara’da pizza dükkanı açan 31 yaşındaki milli atlet, mutfağa girerek pizza yaptı. Taze ve Topraktan tabağa ürünlerin kullanıldığı restoran hak..

Milli Sporcu Ramil Guliyev 'de Aşçılığa Soyundu...
 
Fenerbahçe'nin Avrupa ve dünya şampiyonu milli atleti Ramil Guliyev aşçılığa soyundu.
 
Avrupa ve dünya şampiyonu milli atlet Ramil Guliyev, "Spor hayatımda yemekler hep aynı, diyet yapıyoruz. Güzel yapılmış bir pizzayı çok severim. O yüzden pizza dükkanı açtım" dedi.
 
Ankara’da pizza dükkanı açan 31 yaşındaki milli atlet, mutfağa girerek pizza yaptı. Taze ve Topraktan tabağa ürünlerin kullanıldığı restoran hakkında açıklamalarda bulunan Guliyev, "Çok da güzel bir mekan oldu, herkes gelip pizzalarımızı deneyebilir” ifadelerini kullandı. 
 
Güzel Yapılmış Pizzayı Çok Severim
 
Milli Sporcu Ramil Guliyev 'de Aşçılığa Soyundu...
Milli atlet formda kalabilmek için sürekli diyet yaptıklarının altını çizerek, “Spor hayatımda yemekler hep aynı, diyet yapıyoruz. Pizza gibi yemekleri yemeye fırsat olmuyor. Ama nefis hamur işi tariflerinden güzel yapılmış bir pizzayı ben çok severim. O yüzden de bir karar verip pizza dükkanı açtım” diye konuştu.
 
Türkiye Gastronomi Haberlerinde de Yer Alan İnsanlara Güzel Bir Pizza Seçeneği Sunmak İçin Dükkan Açtık
 
Neden pizza dükkanı açmayı tercih ettiği sorusuna Ramil Guliyev, “Türkiye’deki yemek kültürü Azerbaycan gibi. Yemekler et tarzında, dönerler, dürümler çok var. Güzel pizza seçeneği ise az. Yurtdışına gidip denediğim ve insanlara güzel bir pizza seçeneği sunmak için dükkan açtık. Her dalda zorluk var ama biz korkmuyor” diye yanıt verdi.
 
İnşallah Tokyo’da Yapamadığımızı Paris’te Yaparız
 
Tokyo Olimpiyatları'nda erkekler 200 metre yarı finali serisinde 6’ncı olarak turnuvaya veda eden milli sporcu, Tokyo’da yapamadıklarını Paris’te yapmayı hedeflediklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
Milli Sporcu Ramil Guliyev 'de Aşçılığa Soyundu...
“Zor bir zaman yaşıyoruz, hala pandemi bitmedi ama sosyal hayat yavaş yavaş normale dönmeye başladı. Ben inanıyorum Paris Olimpiyatları için büyük bir hedefimiz var. İnşallah Tokyo’da yapamadığımızı Paris’te yaparız.”
 
Seneye En İyi Performansımı Göstereceğim
 
Ramil Guliyev, pandemiden dolayı programlarının değiştiğini belirterek,  “Hem olimpiyat ertelendi hem Avrupa şampiyonası gibi yarışlar iptal oldu. Seneye dünya şampiyonası, Avrupa şampiyonası, Akdeniz Oyunları ve İslam Oyunları var. İnanıyorum ki bu sene yaşadığımız hataları seneye yapmayacağız. Seneye en iyi performansı gösterip hem Avrupa şampiyonu unvanını korumak, hem de dünyada derece yapmak gerekecek. İyi performans göstereceğime inanıyorum” şeklinde konuştu.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler