Fersan’dan 3 Milyon Ton Tohumla Yeni Hasat Dönemi

Fersan’dan 3 Milyon Ton Tohumla Yeni Hasat Dönemi

Yıllık 22 milyon litre sirke üreten ve 5 farklı bölgede dikim alanı bulunan Fersan, 3 milyon ton tohumla Hıyar ve Jalapeño üretiminde hasat dönemi..

Jalapeños Gördes ve Bayındır’dan. Salatalık Burdur, Akhisar, Afyon Sandıklı’dan...
 
Fersan’dan 3 Milyon Ton Tohumla Yeni Hasat Dönemi
 
Yıllık 22 milyon litre sirke üreten ve 5 farklı bölgede dikim alanı bulunan Fersan, 3 milyon ton tohumla Hıyar ve Jalapeño üretiminde hasat dönemine başladı.
 
Ürün gamında; sirke, turşu, şalgam, jalapeños, limon sosları, nar ekşisi, ekşili sos, temizlik sirkesi ve sirkeli içecekler bulunan Fersan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gürhan Güven ve Ege Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Nafiz Delen hasat dönemine başladıklarını ve ham maddelerini özenle kendi ziraat ekipleriyle takip ettiklerini belirterek, “Fidesinden hasatına, üretimden son ürüne kadar takip ediyoruz. Jalapeño biberimizi Gördes ve Bayındır’dan, salatalığımızı Burdur, Gördes, Akhisar ve Afyon Sandıklı’dan alıyoruz” dedi.
 
Manisa Gördes, Akhisar, Burdur Gölhisar, Afyon Sandıklı ve İzmir Bayındır’da 5 farklı bölgede dikim alanlarının bulunduğunu da vurgulayan Güven, “Tüm zirai uygulamalarımızı 30 yılı aşkın süredir Prof. Dr. M.Nafiz Delen ile 4 kişilik ziraat ekibimizin kontrolü altında gerçekleştiriliyoruz. Hıyar ve jalapeño üretimlerimiz için dikimlerimizi yaklaşık olarak bin dekarlık alanda gerçekleştiriyoruz. 100’ün üzerinde üretici ile çalışmaktayız ve 3 milyon ton tohum kullanıyoruz. Gelen ürünleri aynı gün tanklarımıza basıyoruz.” dedi. 
 
Hasat döneminin yaklaşık 130 gün kadar sürdüğünü belirten Delen; Hasadımızın düzenli olarak pestisit kontrolleri yapılırken, üretim süreçlerinde doğal dengeye zarar vermediğimiz, fiziksel ve kimyasal düzeyde ürünlerimiz zararlı olmadığı ve yasal şartlara uygun şekilde hareket ettiğimiz için “İyi Tarım Uygulamaları Global GAP” sertifikasına sahibiz ve sertifikamızı her yıl yenilemekteyiz” şeklinde görüşlerini dile getirdi.
 
Fersan Hakkında: 
 
1978’den beri üretim faaliyetleri gösteren köklü bir şirket olarak Fersan, ürünlerinin imalatı sırasında gıda güvenliği ve kaliteyi ön planda tutarak güçlü tedarik zinciriyle ürünlerin doğallığını gözetmektedir. Sürdürülebilir yönetim anlayışıyla, sözleşmeli tarım yaptıkları çiftçilerine verdiği eğitimler ve periyodik olarak tarlalara gerçekleştirilen kontroller ile ürünlerini tohumdan pakete kadar takip ederek doğallıklarını izleyebilmektedir. Fersan, Almanya önde olmak üzere Avrupa Birliği, ABD, Türki Cumhuriyetleri, Arap ülkeleri, Avustralya, Rusya, Japonya, İsrail, gibi yaklaşık 40 ülkeye ihracat gerçekleştirmekte ve her geçen yıl ülke sayısını artırmaktadır.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler